Zgłosuj na książki roku 2017

Dobra nowina. Wiadomość, która zmieniła świat

Tłumaczenie: Marek Chojnacki
Wydawnictwo: WAM
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Marek Chojnacki
religia
Ag2S

Osiągnęliśmy mistrzostwo w opacznym pojmowaniu dobrej nowiny. Czas to zmienić. W wielu kościołach dobra nowina niepostrzeżenie zmieniła się w dobre rady: masz żyć tak a tak. Tak a tak masz się modlić. Oto techniki, które pomogą ci stać się lepszym chrześcijaninem, lepszym człowiekiem, lepszą żoną czy mężem. Pokażemy ci, co robić, by nie zabłądzić. Słuchaj nas: odmawiaj tę modlitwę, a będziesz...

Osiągnęliśmy mistrzostwo w opacznym pojmowaniu dobrej nowiny. Czas to zmienić.

W wielu kościołach dobra nowina niepostrzeżenie zmieniła się w dobre rady: masz żyć tak a tak. Tak a tak masz się modlić. Oto techniki, które pomogą ci stać się lepszym chrześcijaninem, lepszym człowiekiem, lepszą żoną czy mężem. Pokażemy ci, co robić, by nie zabłądzić. Słuchaj nas: odmawiaj tę modlitwę, a będziesz zbawiony.

Jezus, którego spotykamy na kartach Biblii, mówi jednak o czymś zupełnie innym. Ewangelia, czyli dosłownie dobra nowina, którą ogłosił światu, jest znacznie lepsza! Nie jest kodeksem postępowania, abstrakcyjną rezerwacją miejsca w Niebie albo nadprzyrodzonym ubezpieczeniem na wypadek śmierci. To wiadomość, która zmieniła świat. Jej przyjęcie może całkowicie odmienić Twoje życie. Gdy naprawdę ją usłyszysz, zobaczysz wszystko w zupełnie nowym świetle.

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,74083,Dobra-nowina.htm

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,74083,Dobra-nowina.htm

dobrerecenzje | 2017-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2017

W wielu kościołach dobra nowina zmieniła się w dobre rady: masz żyć tak, nie inaczej, masz się modlić tak, nie inaczej. Tylko, że to nie nowina- a jedynie rada.
Treścią dobrej nowiny jest Jezus, a zwłaszcza Jego śmierć i zmartwychwstanie. Ta dobra nowina otwiera przed nami przyszłość, która wychodzi poza śmierć, abyśmy mogli żyć w nadziei i radości.
Autor pisze, że opowieści o Jezusie mówią nam cztery Ewangelie, czyli księgi zawierające dobrą nowinę, ale są jednak dość skomplikowane. Jezus nie jest w nich spadochroniarzem, zrzuconym z wysoka, by rozwiązać wszystkie problemy, czy jak Supermen w okamgnieniu doprowadzić wszystko do porządku. Jezus jest człowiekiem żyjącym w chaosie i zamęcie, który przyjmuje na siebie jej ból i wstyd.
Dlatego Ewangelie są dla nas wyzwaniem. Zapraszają nas, byśmy weszli w świat i zobaczyli jak się nimi żyje.
Pierwsi uczniowie Jezusa (Paweł i inni) wyszli do świata i ogłosili dobrą nowinę, że Bóg istnieje, ale nie jest on podobny do bogów, ale do...

Natalinka | 2017-04-28
ArturALL | 2018-01-12