Statystyka dla bystrzaków. Wydanie II

Statistics For Dummies, 2nd Edition
statystyka
poradniki
Gonzales

Dowiedz się, jak: - zrozumieć koncepcje statystyczne, techniki, wzory i obliczenia - interpretować diagramy i wykresy, określać prawdopodobieństwo oraz ustalać przedziały ufności - weryfikować i analizować dane z eksperymentów i sondaży Prosty sposób na statystykę Czujesz się bezradny w obliczu statystyki? Bez obaw! Dzięki temu przystępnemu przewodnikowi dowiesz się, jak należy...

Dowiedz się, jak:

- zrozumieć koncepcje statystyczne, techniki, wzory i obliczenia
- weryfikować i analizować dane z eksperymentów i sondaży

Prosty sposób na statystykę
Czujesz się bezradny w obliczu statystyki? Bez obaw! Dzięki temu przystępnemu przewodnikowi dowiesz się, jak należy gromadzić i weryfikować dane oraz prezentować je na wykresach; rozszyfrowywać rozkłady; obliczać przedziały ufności i weryfikować hipotezy; analizować dane, wykorzystując korelację, regresję, tabele krzyżowe — i wiele więcej...

Świat statystyki — naucz się weryfikować w kontekście ilościowym i jakościowym statystyki życia codziennego.
Spoglądaj z szerokiej perspektywy — badaj dane z wykorzystaniem grafów i wykresów, opisuj je za pomocą średnich, median, wyników standardowych, percentyli i nie tylko.
Wyniki mogą się różnić — poznaj powszechnie stosowane rozkłady statystyczne i dowiedz się, jak należy postępować ze zmiennymi losowymi, błędem standardowym, centralnym twierdzeniem granicznym.
Szacuj z przekonaniem — wykorzystuj błąd standardowy, przedziały ufności i testy statystyczne do wyciągania wniosków dotyczących populacji.
Wkrocz w sferę badań statystycznych i ich analiz — poznaj tajniki sondaży, eksperymentów, korelacji, regresji liniowej, tabel krzyżowych i niezależności.

Otwórz tę książkę i znajdź:

- proste objaśnienia terminów statystycznych,
- informacje o zestawianiu i weryfikacji danych oraz o ich prezentacjach graficznych,
- wszystko, co chciałbyś wiedzieć o zmiennych losowych, rozkładach — dwumianowym, normalnym i t-Studenta, rozkładach z prób oraz o centralnym twierdzeniu granicznym,
- wskazówki dotyczące przeprowadzania, interpretowania oraz weryfikacji sondaży i eksperymentów,
- narzędzia analizy danych dla badań regresji, przedziałów ufności, testów statystycznych i tabel krzyżowych,
- mnóstwo przykładów i rysunków ilustrujących istotne koncepcje i metody.

Dr Deborah J. Rumsey jest adiunktem na Wydziale Statystyki i specjalistą ds. nauczania statystyki na Uniwersytecie Stanowym Ohio. Jest także autorką książek Statistics Workbook For Dummies, Statistics II For Dummies i Probability For Dummies.

źródło opisu: ebookpoint.pl

źródło okładki: http://dlabystrzakow.pl