9788394191412
Ezoteryka, Zen

Książka jest zbiorem zredagowanych wykładów Alexandra Poraja- Żakieja, mistrza zen świeckiej linii Pusta Chmura, wygłoszonych przede wszystkim jako teisho podczas sesshin, które odbywały się w Polsce w latach 2012-2016. Autor, mistrz zen z przygotowaniem terapeutycznym, wprowadza zainteresowanych praktyką nie tylko w samą technikę zazen. Udziela przede wszystkim wskazówek jak praktykować w...

Autor, mistrz zen z przygotowaniem terapeutycznym, wprowadza zainteresowanych praktyką nie tylko w samą technikę zazen. Udziela przede wszystkim wskazówek jak praktykować w codzienności XXI wieku bez konieczności rezygnacji z aktywnego życia, rodziny, pracy oraz pasji. Zwraca szczególną uwagę na trudne emocje, jakie pojawiają się podczas praktyki, takie jak lęk i poczucie winy. Wyjaśnia również podstawy tworzenia się tożsamości z punktu widzenia zen.

Książka zawiera także unikalny materiał- odpowiedzi na konkretne pytania uczestników sesshin. Przybliżają one esencję zen, pokazują m.in. rolę symbolicznego buddy w świeckiej linii zen, inspirują tradycyjnymi koanami i wskazują na podstawy praktyki czystej obecności w aktywnym życiu, jakie większość z nas prowadzi.

Alexander Poraj- Żakiej- mistrz zen świeckiej linii Pusta Chmura, nauczyciel kontemplacji chrześcijańskiej, dr teologii i oficjalny następca Willigisa Jägera. Dyrektor duchowy ośrodka „Benediktushof” w Holzkirchen (Niemcy), który należy do największych ośrodków tego typu w Europie, założonego w 2003r. przez benedyktyna i mistrza zen Willigisa Jägera. Jest współzałożycielem fundacji „Mądrość Wschodu i Zachodu” w Niemczech, Hiszpanii i w Polsce. Współtworzy wrocławski Instytut Rozwoju Osobistego Euphonia.

Prowadzi kursy, warsztaty i wykłady w całej Europie jako coach i doradca biznesu. Był prezesem sieci klinik psychosomatycznych z siedzibą w Berlinie oraz stworzył Akademię Psychosofii w Hiszpanii.

źródło opisu: http://zen.jagerfundacja.pl/

źródło okładki: http://zen.jagerfundacja.pl/