Rozmowy o codzienności

Warto zwolnić i przyjrzeć się sobie wciąż na nowo, świeżym okiem. Do tego zachęca ta książka.

Zen kojarzony jest ze ścieżką duchową z obszarów Wschodniej Azji. Jakież zaskoczenie, kiedy okazuje się po lekturze "Rozmów", że coraz więcej osób związanych obecnie lub kiedyś z chrześcijaństwem czy buddyzmem traktuje je jako ćwiczenie prowadzące do poznania naszej najgłębsze natury.

Bohaterowie rozmowy, pochodzący z dwóch rożnych światów, Niemiec i Europy Wschodniej połączyła głęboka wieź praktyki niezwiązanej ze strukturami, dogmatami a prowadzącej do wewnętrznej wolności, a nawet do przebudzenia.

Całość z bogatym tłem historycznym poszukiwań życiowych i trudnych wyborów takich jak wiara a praktyka, duchowość a religia, odosobnienie a rodzina, praca a wolność osobista.

Warto.

Książka przedstawia duchowość nie poprzez pryzmat wspaniałości, czy górnolotnych doświadczeń, lecz poprzez codzienne, normalne funkcjonowanie, które w rzeczywistości nie zawsze jest łatwe, miłe i przyjemnie.

Książka ukazuje, jak bardzo nasze oczekiwania co do świata przyczyniają się do utraty kontaktu z życiem takim, jakie ono w rzeczywistości jest, co w konsekwencji prowadzi do cierpienia.

Podsumowując, książkę bardzo płynnie się czyta.
Pochłonąłem ją w jeden wieczór :)

Dodaj cytat z książki Rozmowy o codzienności