Poradnictwo. Kolejne przybliżenia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
youstyna

Tematyka proponowanych czytelnikowi rozważań jest szczególnie aktualna w perspektywie wzrastającego zapotrzebowania na wszelkiego rodzaju pomoc - realizowaną przez specjalistów, którym w nieprzewidywalnej rzeczywistości nacechowanej permanentnymi zmianami społecznymi przychodzi także pełnić rolę substytucyjną w stosunku do naturalnych sieci wsparcia społecznego, których pozbawiony jest człowiek w zindywidualizowanej kulturze współczesnej [...]. Tom zatytułowany Poradnictwo - kolejne przybliżenia eksponuje [...] przede wszystkim problematykę nowych, zróżnicowanych dziedzin, metod, form współczesnego poradnictwa, które niepozbawione są rysów charakterystycznych dla specyfiki rozwoju kulturowo-społecznego kraju [...], daje także niezwykle szeroki, interesujący i inspirujący do refleksji wgląd w problematykę świadczenia i odbierania pomocy, wsparcia, porady [...]. Przedkładane czytelnikowi treści są reprezentatywne dla szeroko pojętego poradoznawstwa, teorii pomocy społecznej i pracy socjalnej jako subdyscyplin pedagogiki społecznej i nauk pokrewnych, zwłaszcza że były pisane zarówno przez pedagogów, jak i psychologów, socjologów czy kulturoznawców. Teksty zawarte w książce, ze względu na swoją zróżnicowaną tematykę, jak i bogactwo konceptualne (tom zawiera teksty stricte teoretyczne, raporty z badań, eseje pedagogiczne czy wreszcie teksty odnoszące się do społecznej praktyki świadczenia pomocy), stanowią cenną lekturę zarówno dla teoretyków oraz praktyków zajmujących się działaniami pomocowymi, jak i studentów pedagogiki, socjologii czy psychologii.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/poradnictwo-kolejne-przyblizenia/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/poradnictwo-kolejne-przyblizenia/