Rozwój moralności

Wydawnictwo: Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski
filozofia i etyka
Drapek25

Reprint pracy z 1938 roku, która jest uzupełnieniem zagadnień przedstawionych w książce O wielości cywilizacyj z 1935 roku. Autor wyraźnie zastrzegając, że jego dzieło nie pretenduje do bycia jeszcze jednym podręcznikiem etyki, analizuje zagadnienia etyczne w kształtowaniu systemów prawnych, religijnych i kulturowych stosując własną metodę krytyczną. Według przedstawionych tu tez badacza wiele pojęć, np. poczucia czasu, pracowitości i lojalności wobec władzy ma odmienne znaczenie i wagę w każdej z występujących na świecie cywilizacji.

źródło opisu: Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski 1997

źródło okładki: Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski 1997