MMPI-2 Ocena Osobowości i Psychopatologii

Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Psychologiczne
youstyna

Piąte wydanie MMPI-2: Ocena Osobowości i Psychopatologii opisuje efektywne wykorzystanie wszystkich możliwości MMPI-2 oraz wyjaśnia, w jaki sposób precyzyjnie interpretować wyniki testu. To wydanie, uaktualnione i uzupełnione, przedstawia szczegółowe instrukcje dotyczące przeprowadzania testu i obliczania wyników w MMPI-2 oraz omawia zastosowanie MMPI-2 w tak różnorodnych grupach jak osoby starsze, osoby chore, mniejszości etniczne oraz więźniowie. Dostarcza wskazówek do interpretacji skal kontrolnych, klinicznych, treściowych i dodatkowych, ilustrując wybrane zagadnienia przykładami oraz studiami przypadków. Książka opisuje także Zrestrukturyzowane Skale Kliniczne (RC), które pomagają uszczegółowić interpretację oryginalnych skal klinicznych oraz Pięć Skal Psychopatologii Osobowości (PSY-5), oceniających główne wymiary zdrowej i zaburzonej osobowości.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/mmpi-2-ocena-osobowosci/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/mmpi-2-ocena-osobowosci/