Buddyzm prosto

8371910657
buddyzm, zen, budda, dharma
religia
Bartek B

Dla każdego, kto pragnie głęboko wejrzeć w naturę egzystencji, jest to wezwanie do przebudzenia. Autor nie mówi o wierze, doktrynie czy tradycji, lecz o poleganiu na bezpośrednim doświadczeniu chwili.

Autor, Steve Hagen, prezentuje te nauki wolne od jakichkolwiek naleciałości, nie obciążonym stylem narzuconym przez tradycję czy wiarę.

źródło opisu: http://www.limbus.com.pl

źródło okładki: http://www.limbus.com.pl

Agata | 2014-11-05

Książka zręcznie napisana, przejrzysta i treściwa. Polecam wszystkim osobom zainteresowanym tematem, a niewtajemniczonym. Tytułowa obietnica prostoty jest w pełni dotrzymana.

Bartek B | 2013-08-16
Na półkach: Przeczytane, Buddyzm
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Moja stosunkowo niska ocena wynika z faktu, iż nie znalazłem w tej książce niczego, czego nie znalazłbym w innych podobnych książkach i uważam, że w takim wypadku określenie "przeciętna" bardzo dobrze oddaje moje wrażenie. Jest to jednak pozycja użyteczna, bo zawarte w niej informacje są wygodnie usystematyzowane. Niemniej polecam jednak książki Thich Nhat Hanh'a.