Okładka książki Supergeny. Uwolnij potencjał swojego DNA, by cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem Deepak Chopra, Rudolph E. Tanzi
Deepak ChopraRudolph E. Tanzi Wydawnictwo: Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Sensus
2016-06-24
2016-06-24
geny psychologia mózg

Lekkostrawne, ale także powierzchowne potraktowanie tematu epigenetycznych wpływów na organizm. Pierwsza część to taki miks lektur na temat zdrowych jelit oraz kilku artykułów z The New York Times omawiających ostatnie wyniki badań nad epigenomem. W drugiej części to już płycizny porad na temat zdrowego stylu życia. Z kolei trzecia część nieco przybliża różne aspekty rozwoju duchowego. Nic nowego...

Początek dobitnie dał mi do zrozumienia, co przyjęłam z entuzjazmem, że czeka mnie angażująca w czytanie mózg książka, wyzwalająca we mnie ciekawość nie pozwalającą robić nic innego poza pochłanianiem słów. Pojawiła się myśl, też patrząc na autorów widniejących na okładce, że to będzie coś z solidnie uporządkowaną wiedzą i rzetelnie zebranymi informacjami z różnych źródeł. Tytuł mnie zaintrygował. I taki był początek i koniec, ponieważ środek to dla mnie rozbieżność, jakbym przeniosła się wzrokiem do innej książki- poradnik, jakich ogrom w kółko powtarzających to samo, jak żyć. Poirytowałam się, gdyż był potencjał na bardzo dobrą pozycję popularno-naukową, gdyby tak autorzy rozwinęli genetykę, a pomysł na zbiór rad odłożyli na osobną publikację.
Nie spodziewałam się tego, stąd moje uczucie zażenowania odjęło 4 gwiazdki "Super genom."

Bardzo dobre porady, pomagają uporządkować życie i zadbać o zdrowie.

Bardzo dobre porady, pomagają uporządkować życie i zadbać o zdrowie.

• Zdrowie
  • Poradniki, Popularnonaukowe
  • Zdrowie :)
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Ssssss
  • Medycyna-biologia