Supergeny. Uwolnij potencjał swojego DNA, by cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem

Wydawnictwo: Sensus
geny, psychologia, mózg
natalia

Kiedy w 2012 roku Deepak Chopra i Rudolf E. Tanzi wydali książkę Twój supermózg, od razu pojawiły się głosy, że tak ważna, fantastyczna publikacja nie może obejść się bez kontynuacji. Czytelnicy, spragnieni szczegółów i wyjaśnień, wprost zarzucili autorów prośbami o następny tom. To właśnie dzięki nim trzymasz dziś w rękach Supergeny i możesz sprawdzić, jak postępować, by pozwolić ujawnić się wszystkim Twoim zdolnościom. Nie wierz w to, że biologia rządzi Twoim życiem i zamyka przed Tobą różne możliwości. Nie daj się zwieść koncepcjom o jakości materiału genetycznego, który wpływa na wszystkie dziedziny Twojego życia. To szkodliwe, choć bardzo popularne mity.

Otwórz tę książkę i poczytaj o ścisłych, tajemnych związkach między genami a otoczeniem. Zobacz, jak wiele zależy od Twoich zachowań i wyborów, jak geny reagują na różne bodźce, jak włączają się i wyłączają w odpowiedzi na środowisko życia. Odkryj zasady działania Twojego organizmu, a już nigdy więcej nie padniesz ofiarą mitu o prostym dziedziczeniu otyłości czy skłonności do pewnych chorób. To Twoja świadomość, Twoja aktywność i środowisko Twojego życia są w dużej mierze odpowiedzialne za pomyślność czy długowieczność. Zostań panem własnego zdrowia — zacznij od lektury tego poradnika.

źródło opisu: http://sensus.pl/ksiazki/supergeny-uwolnij-potencj...(?)

źródło okładki: sensus.pl

Początek dobitnie dał mi do zrozumienia, co przyjęłam z entuzjazmem, że czeka mnie angażująca w czytanie mózg książka, wyzwalająca we mnie ciekawość nie pozwalającą robić nic innego poza pochłanianiem słów. Pojawiła się myśl, też patrząc na autorów widniejących na okładce, że to będzie coś z solidnie uporządkowaną wiedzą i rzetelnie zebranymi informacjami z różnych źródeł. Tytuł mnie zaintrygował. I taki był początek i koniec, ponieważ środek to dla mnie rozbieżność, jakbym przeniosła się wzrokiem do innej książki- poradnik, jakich ogrom w kółko powtarzających to samo, jak żyć. Poirytowałam się, gdyż był potencjał na bardzo dobrą pozycję popularno-naukową, gdyby tak autorzy rozwinęli genetykę, a pomysł na zbiór rad odłożyli na osobną publikację.
Nie spodziewałam się tego, stąd moje uczucie zażenowania odjęło 4 gwiazdki "Super genom."

passenger1307 | 2016-12-18

Bardzo dobre porady, pomagają uporządkować życie i zadbać o zdrowie.

Antagonista Esklaważu | 2016-12-11
Gabriel | 2018-03-30