Zgłosuj na książki roku 2017

Polskie legendy miejskie

Wydawnictwo: Śląsk
popularnonaukowa
pemmagast

Legendy miejskie – jak twierdzi Autor – występują powszechnie, a szczególnie w okresach napięć społecznych i każdy człowiek styka się z nimi, choć nie zawsze ma tego świadomość. Słyszymy je pod przyjaciół, znajomych, a także znamy z radia, telewizji, gazet i internetu. prof. zw. dr hab. Renarda Ocieczek Legendy miejskie są zbierane przez Dionizjusza Czubalę od lat osiemdziesiątych. Jest on...

prof. zw. dr hab. Renarda Ocieczek

Legendy miejskie są zbierane przez Dionizjusza Czubalę od lat osiemdziesiątych. Jest on pod tym względem pionierem w Polsce i wszystko, co pisze o tym zjawisku folkloru, ma u nas nowatorski charakter.
dr Adam Jarosz

źródło opisu: http://www.slaskwn.com.pl/index.php