Fasten als Therapie: Physiologie und Pathophysiologie; Methodik, Indikationen und Verläufe; psychologische Aspekte
zdrowie, medycyna
Animals

Fahrner, Heinz Albert, dr med.,, lekarz chor'ob wewnetrznych i naturalnych metod leczenia, ur. 1920 r. Studia medyczne w Strasburgu i Tybindze, wyksztalcenie internistyczne w Tybindze i Freudenstadt z uwzglednieniem psychologii konstytucjonalnej, dietetyki klinicznej, postu klinicznego, treningu autogennego, homeopatii klinicznej, medycyny psychosomatycznej i wszystkich klasycznych naturalnych metod leczenia. Od 1959 do 1989 r. naczelny lekarz/dyrektor do spraw lecznictwa Kliniki Buchingera w berlingen. Tam autor ustanowil metode postu leczniczego wedlug Otto Buchingera, swego nauczyciela, na poziomie terapii klinicznej.

Mimo, iz post moze by'c uwazany za najbardziej naturalna z metod leczniczych, chodzi tu o radykalna ingerencje w ustr'oj, por'ownywana przez autora z przewlekla operacja. Zestawienie mnogo'sci proces'ow metabolicznych i regulacyjnych, zmieniajacych sie w miare czasu trwania postu umozliwia wglad w zdolno's'c adaptacyjna organizmu do odzywiania wewnetrznego i trawienia wewnetrznego, jak r'owniez w zwiazane z tym mozliwo'sci terapeutyczne.
Lekarzom, zainteresowanym biologiczna strona dietetyki przedstawione zostaly podstawy fizjologii i patofizjologii poszczacego organizmu, metodyka stacjonarnego postu leczniczego wedlug Otto Buchingera, zasady postacjonarnej opieki ambulatoryjnej i ambulatoryjnego prowadzenia postu, jak r'owniez aspekty psychologiczne. Kazdy lekarz powinien przynajmniej raz sam spr'obowa'c postu, gdyz jedynie na wlasnym do'swiadczeniu mozna odczu'c, co przezywa czlowiek poszczacy.

źródło opisu: Wydawnictwo Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

źródło okładki: google.pl