Księga małego alergika. Podręcznik rodzica – alergie pokarmowe, wziewne i kontaktowe

Seria: Sears. Biblioteka rodzica
Wydawnictwo: Mamania
The Allergy Book. Solving Your Family’s Nasal Allergies, Asthma, Food Sensitivities, and Related Health and Behavioral Problems
mamania

Na dolegliwości związane z alergią cierpi z roku na rok coraz więcej dzieci. „Księga małego alergika” to kompleksowy przewodnik dla wszystkich rodziców, którzy chcą bardziej świadomie zadbać o zdrowie swojego dziecka. Nieleczone problemy małych alergików – zatkany nos, swędząca skóra czy bóle brzucha – mogą prowadzić do wielu poważnych schorzeń, takich jak astma, egzema, zapalenie jelit, a...

Nieleczone problemy małych alergików – zatkany nos, swędząca skóra czy bóle brzucha – mogą prowadzić do wielu poważnych schorzeń, takich jak astma, egzema, zapalenie jelit, a nawet do problemów neurologicznych. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma już zdiagnozowaną alergię, czy dopiero ją u niego podejrzewasz, w „Księdze małego alergika” znajdziesz wiele przydatnych i opartych na najnowszych badaniach informacji, które pomogą Ci poprawić stan zdrowia dziecka.

William i Robert Searsowie, ojciec i syn, to znani na całym świecie pediatrzy i autorzy wielu wydanych również w Polsce poradników dla rodziców. W tej książce przedstawiają nie tylko przyjazny dla dziecka plan wspierania leczenia, ale też uczą, jak zapobiegać alergiom i ich objawom.

W „Księdze małego alergika” znajdziesz informacje na temat:

– przyczyn występowania alergii wziewnych, kontaktowych, pokarmowych,
– diagnostyki alergii i dostępnych testów, – różnicy między alergią a nietolerancją.

Dowiesz się, w jaki sposób:

– zadbać o dziecko z astmą,
– unikać najczęstszych alergenów,
– poprawić jakość życia małego alergika i całej jego rodziny.

źródło opisu: Mamania, 2016

źródło okładki: http://mamania.pl/