Slask i Galicja

Wydawnictwo: Muzeum Historii Fotografii w Krakowie
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
albumy
KrystynaL

Najnowsza pozycja wydawnicza Michała Cały, wspanialego fotografika, laureata nagród fotograficznych.
Publikacja towarzyszyla znakomitej wystawie pod tym samym tytulem, ktora odbyla sie w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie na poczatku 2016 roku.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Muzeum Historii Fotografii w Krakowie

KrystynaL | 2016-09-07

Jest to album towarzyszacy bardzo dobrej wystawie pod tym samym tytulem. Mozna ja bylo ogladac na poczatku 2016 roku w Muzeum Historii Fotografii W Krakowie.
Znakomita, na wysokim poziomie publikacja, oparta na autorskim wyborze prac i wsparta tekstem m.in. Adama Mazura.
Michal Cala, urodzony w Toruniu artysta, poswiecil sie fotografowaniu Slaska i okolic.
W tym wydawnictwie prezentuje kilkadziesiat fotografii (glownie czarno-bialych), ktore moga oczarowac ogladajacego. Prace te wykonywane byly od lat 70-tych dwudziestego wieku po poczatek wieku dwudziestego pierwszego.
Patrzymy na pojedynczych ludzi wsrod gigantycznych fabryk i kopalni Slaska i na przepiekne galicyjskie wioski. Widzimy jak pejzaz zmienia sie pod wplywem czlowieka, ale i jaki wplyw na czlowieka moze miec.
Czytamy, ze artysta poslugujac sie dlugimi obiektywami i splaszczajac plany obrazu uzyskuje malarskie efekty. Dzieki temu jego zdjecia przyciagaja patrzacego jak magnes.
Rewelacyjne fotografie!

Na półkach