Zaburzenia oddychania podczas snu (ZOPS) u pacjentów z udarem niedokrwiennym mózgu i zaburzeniami krążenia mózgowego

Cykl: Monografie neurologiczne (tom 4)
Wydawnictwo: Instytut Psychiatrii i Neurologii
zdrowie, medycyna
youstyna

Niniejsza monografia jest syntetycznym opracowaniem tematu zaburzeń oddychania podczas snu, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń oddychania podczas snu u pacjentów z naczyniowymi schorzeniami mózgowymi. Pierwsza część monografii zawiera opis patomechanizmów wyzwalanych w trakcie bezdechów obturacyjnych i centralnych, czynników zwiększających ryzyko ich wystąpienia oraz patofizjologicznych zaburzeń wyzwalanych przez zaburzenia oddychania podczas snu. Następnie przedstawiony jest wpływ zaburzeń oddychania na rozwój chorób układu sercowo-naczyniowego, szczególnie chorób naczyniowych mózgu. W drugiej części monografii przedstawione są wyniki badań własnych autora dotyczące zaburzeń oddychania podczas snu u pacjentów z udarem niedokrwiennym mózgu oraz zaburzeniami krążenia mózgowego.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/zaburzenia-oddychania-podczas-snu/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/zaburzenia-oddychania-podczas-snu/