9788328208254
Anna Janczyszyn

DISNEY ZŁOTA KOLEKCJA BAJEK to wyjątkowe wydanie książek opisujących przygody kultowych bohaterów. Każdy tom opracowany w trosce o kulturę słowa, napisany poprawną polszczyzną, opowiada historię bohatera, która w przyjemny sposób dostarcza dzieciom nauki o świecie i jest źródłem wielu emocji. Autorką tekstów jest Małgorzata Strzałkowska.

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

Bursikowa | 2018-07-25
Przeczytana: 22 lipca 2018

Piękna historia i pięknie wydana książka. Cieszę się, że mój syn ma ochotę słuchać nie tylko o Majtasie ale sięga po klasyki :)
Uwielbiam tę bajkę - pamiętam jak dziś ile łez przy niej wylałam. Film również wspólnie oglądaliśmy i dzieci zareagowały adekwatnie do tego, jak się po nich spodziewałam. Były zachwycone!!!
Polecam każdemu, bo to książka ponadczasowa.

Booka | 2012-03-17
Przeczytana: 1996 rok

Jedna z piękniejszych opowieści, jakie wyszły z wytwórni Walta Disneya. Film wzruszał, a książka swoimi pięknymi, barwnymi ilustracjami pozwala młodemu czytelnikowi przenieść się z powrotem do Lwiej Krainy, by śledzić losy Mufasy i jego syna Simby.
Lecz nie jest to książka wyłącznie dla małych czytelników. Zapewne nawet dorosły, z łezką w oku chętnie ją przejrzy.

Mądra książka o miłości i przyjaźni. Książka jak i film wzruszająca i piękna.

Jest to najpiękniejsza, najcudowniejsza książka o przygodach dzielnego, mądrego lwiątka Simby i jego Ojca Mustafy, który ratując syna ocalił mu życie.
Tę książkę dostałam na imieniny od mojej mamy mając 8 lat czytałam ją po raz pierwszy dziś po raz kolejny przeczytałam mojej ukochanej siostrzenicy Julci bardzo się jej podobała, tak jak mnie.
Wzruszająca, mądra po prostu klasyka Walta Disneya!!!!

Emisunflower | 2013-12-18
Przeczytana: 2006 rok

Bardzo mnie ona wzruszyła , zawsze płacze w momencie gdy Simba traci swojego ojca . Oto bajka, która opowiada o Simbie, przyszłym władcy Lwiej Krainy, panu zwierząt afrykańskiej sawanny. Zawistny stryj walczy o tron, nie cofając się przed zbrodnią, a Simba odchodzi, wygnany z królestwa. Jego losy to opowieść o wielkim powrocie prawowitego króla, o miłości, przyjaźni i mądrości natury... POLECAM !!!!!!!!!!!!

Dorota Piękna | 2016-01-15

Pewnie jak większość wychowałam się na książkach i bajkach Disneya. Teraz wszystkie te książki przekazałam swojej córce, która jest oczywiście nimi zachwycona. Piękna i wzruszająca historia dla najmłodszych

Deedra | 2018-06-14
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Sama z miłą chęcią zaczęłam czytać całą serię. Uwielbiam bajki, tym bardziej te z przekazem.
Do samej serii mam lekkie "ale" :( nie jest ona zrobiona na szóstkę! Strasznie oszczędzają na kartach, niektóre historię są opisywane "na szybko". Wystarczy, że dodali by z 3 kartki, a historia nie była by tak na odwal opisana. W końcu o ile więcej fabuły można zmieścić na sześciu kartach.

Mylengrave | 2013-02-10

Byłam absolutnie zakochana w tej bajce, zarówno na papierze, jak i na ekranie. Świetna historia, która poprzez wzruszenie i niekiedy strach, uczy młodego czytelnika podstawowych zasad i praw rządzących życiem. Książka posiada jeszcze jedną wartość, o której często dorośli zapominają - oswaja dziecko ze śmiercią, ukazuje, że odchodzenie to coś nieuniknionego i normalnego.

Zarówno i książka i bajka powinny byc czytane dzieciom zawsze do poduszki. znam te wszystkie teksty na pamięc ale najbardziej bym się cieszyła gdybym miała w swojej bibliotece filmowej Króla Lwa.

jagarkar | 2014-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

To najsmutniejsza z książek Disneya. Po ponad 10 latach od obejrzenia "Króla Lwa" nadal się rozklejam przy scenie z Mufasą, nieważne, czy to film, czy książka.

Jednak zauważyłam tym razem coś, czego wcześniej nie widziałam. Pierwszy raz było mi żal Skazy. Jako, prawdopodobnie, młodszy brat Mufasy, został pozbawiony prawa do tronu, urażono jego dumę i ambicje. Nikt nie chce przecież być tym "gorszym". Skazie zabrakło pokory i nie chciał oddać hołdu Simbie, nowemu następcy tronu, ponieważ wierzył, że ten tytuł należy się jemu. Przez lata żywił się nienawiścią, urazą i chęcią zemsty, aż zło przeniknęło go do szpiku kości.

Ostatnio ukazał się film "Czarownica" - słynna historia Śpiącej Królewny z perspektywy Diaboliny. Chciałabym, żeby nakręcono również historię Skazy, która mogłaby nieco załagodzić złamane serca wszystkich dzieci na świecie.