Psychologiczne prawidłowości uczenia się i nauczania

Wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8302000949
włodarski, psychologia,
Stary_Wilk

Autor w szeregu różnych aspektów opisuje mechanizmy mające wpływ na proces uczenia się przez człowieka, oraz właściwości i cechy samego nauczyciela.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie - scan

Stary_Wilk | 2016-08-23
Przeczytana: 2013 rok

Mimo ,że książka jest z lat siedemdziesiątych dobrze się ją czyta. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o metodach uczeni się. Jaki wpływ ma otoczenie na nas podczas uczenia się, jak dużo zależy od nauczyciela. Opisywane są mechanizmy jaki następują przy procesie pochłaniania wiedzy. Podane są sposoby aby utrwalić nauczony materiał itd. Dla osób ciekawych tych mechanizmów i metod książka warta polecenia.

Na półkach