Incognito #1: A imię jego...

Cykl: Incognito. Niesamowity przypadek Pawła K. (tom 1)
Wydawnictwo: Sol Invictus
fantastyka
komiksy
KotWBookach

Reedycja pierwszego zeszytu serii, który najpierw ukazał się w wersji cyfrowej a później drukiem w wersji zbierającej trzy zeszyty, jednak w nietypowym, większym formacie. Pewnego dnia, Paweł Kamiński odkrywa, że posiadł umiejętność stawania się niewidzialnym. Choć przez lata wykorzystuje swój dar do własnych celówm jeden postrzał zmienia jego nastawienie. Odziany w kostium inspirowany...

Odziany w kostium inspirowany klasycznym kinem grozy, Paweł postanawia stawić czoła przestępcom terroryzującym jego miasto jako tajemniczy Incognito

Podobnie jak wszystkie dotychczasowe zeszyty Wydawnictwa Sol Invictus, która przejęła serię, komiks liczy 32 strony w formacie zeszytowym.

W reedycji numeru #1 znajdziecie odświeżone wizualnie i z poprawionymi dialogami historie A imię jego ... oraz Druga strona lustra. Nie zabraknie również materiałów dodatkowych w postaci szkiców i ilustracji Łukasza Ciżmowskiego.

źródło opisu: Sol Invictus, 2016

źródło okładki: http://sol-shop.pl/

KotWBookach | 2016-08-15

"Incognito" jest jedną z superbohaterskich serii wydawniczych na polskiej scenie komiksu. Opowiadając z pozoru klasyczną historię zwykłego, szarego gościa, który odkrywa w sobie niezwykłe zdolności i postanawia użyć ich w walce z przestępczością na ulicach, jednocześnie nadaje jej w kilku miejscach ciekawe, interesujące zwroty, niekiedy odwracając pewne utarte schematy o sto osiemdziesiąt stopni. Początki "Incognito" były raczej skromne – publikacja, strona po stronie, gdzieś w ponurych zakamarkach polskiego Internetu nie jest może czymś, co pozwala z łatwością dać się rozpoznać, zaś wydanie późniejszych zeszytów, już na papierze, pod banderą Wydawnictwa Roberta Zaręby, stanowiło raczej drogę do celu niż cel sam w sobie. Od niedawna jednak serię przygód Pawła Kamińskiego wzięło pod swoje skrzydła wydawnictwo Sol Invictus, jednocześnie wydając nowe odcinki, jak i prowadząc serię wznowień starszych zeszytów – tych opublikowanych kiedyś w sieci, od których wszystko się zaczęło. Oto...

Hari_Seldon | 2016-10-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 10 października 2016

Początek przygód kolejnego polskiego superbohatera. Protagonistą jest tutaj Paweł Kamiński, na pozór zwykły człowiek, który pewnego dnia odkrył u siebie moc stawania się niewidzialnym, więc w nocy jako superheros Incognito walczy z przestępczością. Na fabułę komiksu składa się tu krótkie przedstawienie bohatera oraz starcie z dwoma gangami. Postać nie jest specjalnie oryginalna – typowy młodociany bohater w stylu Spider-mana czy Nightwinga. Podobnie jak wspomniani panowie bohater często w żartobliwy sposób komentuje zdarzenia i działa na poziomie ulicznym. Szkoda, że niestety przy tej okazji nie dowiadujemy się nic więcej o codziennym życiu tej postaci – przez to czytelnik nie czuje z nią żadnej więzi. Jest też reporterka wzorowana na Lois Lane mająca słabość do herosa, a w tle przewija się sympatyczna okularnica w stylu Barbary Gordon. Na razie mamy tutaj głównie walkę ze zwykłymi bandytami, ale pojawia się tu też gangster, który może przyczynić się do powstania jakiś superłotrów....

Marika100397 | 2017-10-15
Na półkach: Comics, Przeczytane, Posiadam