Pogoda czasu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Pogoda, czas
poezja

Wybór wierszy, który jest dowodem na to, że na działalność literacką Iwaszkiewicza można spojrzeć na nowo przez pryzmat słowa pogoda , które staje się kluczem do interpretacji jego dzieł. Pogoda czasu to zbiór znanych oraz niepublikowanych dotąd w formie książkowej utworów poetyckich, dzięki którym przed czytelnikiem odkrywa się nie tylko aura Iwaszkiewiczowskiej rzeczywistości, lecz przede wszystkim pogoda jego ducha.

megalo | 2013-01-13
Anna Krol | 2012-11-09