Pogoda czasu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Pogoda, czas
poezja

Wybór wierszy, który jest dowodem na to, że na działalność literacką Iwaszkiewicza można spojrzeć na nowo przez pryzmat słowa pogoda , które staje się kluczem do interpretacji jego dzieł. Pogoda czasu to zbiór znanych oraz niepublikowanych dotąd w formie książkowej utworów poetyckich, dzięki którym przed czytelnikiem odkrywa się nie tylko aura Iwaszkiewiczowskiej rzeczywistości, lecz przede wszystkim pogoda jego ducha.

wypuklytalerz | 2017-07-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 21 lipca 2017

Chyba za mało tu impresyjnego, kameralnego smutku bym mógł pokochać ten zbiorek w pełni. Tak szeroki przekrój poetyckiej twórczości nie tylko pozostawia po sobie poważny niedosyt, ale tworzy ogromne stylistyczne luki i kontrasty zbyt potężne, bym mógł zanurzać się w słowach tak jak chcę. Rymom mówię nara, nie miałem na nie humorku sorka

ungwena | 2016-12-28
Przeczytana: 2016 rok