Szare Wilki Hitlera /U - booty na oceanie indyjskim

Wydawnictwo: L&L

Pod koniec wojny w marcu 1945 roku U-532 Fregattenkapitana Ottoheinricha Junkera zatopił jeszcze brytyjski parowiec i amerykański zbiornikowiec. I na tym skończyła się wojna dla najsłynniejszego U-Boota. W maju Junker na rozkaz Karla Dónitza dowodzącego U-Bootwaffe poddał okręt z całą załogą. Tłum mieszkańców Liverpoolu w milczeniu patrzył, jak niemieccy marynarze schodzą na ląd. Okładka: twarda, Rok wydania: 2005,

Ksiądz | 2014-03-29

Książka dotycząca operacji u-bootów na środkowym i dalekim wschodzie. Niemcom marzyło się nękanie aliantów na dwóch pozostałych oceanach(sic!). O zderzeniu z brutalną rzeczywistością i co z tego wynikło oraz dużo ciekawostek i wypunktowanych zgrzytów we współpracy dwóch sojuszników osi.
Ciekawa, ale redakcja tej pozycji pozostawia wiele do życzenia! O taką masę literówek dawno już nie potykałem się w tekście. Kto to dopuścił do druku?
Jedna gwiazdka odpadła za jakość...

anja_book | 2011-12-30
Na półkach: Przeczytane, ... - 2009