Wielkopolskie rody ziemiańskie

Wydawnictwo: Poznańskie Wydawnictwo
Kuba Guzik

Wielkopolskie rody ziemiańskie mają długą, znaną z przekazów źródłowych historię.Jeżeli trwały i rozwijały się w ciągu wieków, to ocenić je w sposób jednoznaczny jest bardzo trudno, a nawet niemożliwe.Dzieje każdego rodu obejmują bowiem kilka lub kilkanaście pokoleń i wiele postaci o skomplikowanych biografiach.W historii poszczególnych rodów mamy wzloty i upadki, osiągnięcia i porażki, przykłady harmonijnych stosunków rodzinnych, a także niemało skandali.

Książkę uzupełniają liczne fotografie oraz bardzo szczegółowe tablice genealogiczne.

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie

źródło okładki: Wydawnictwo Poznańskie