Władza tożsamość zmiana społeczna

Wydawnictwo: Universitas
8324200797

Autor omawia rolę władzy lokalnej w procesie rekonstruowania tożsamości mieszkańców obszarów wiejskich i małomiasteczkowych w warunkach głębokiej zmiany systemowej w Polsce. Władza rozumiana jest jako swoisty czynnik transformacji, potencjalnie sprzyjający przechodzeniu społeczności od starego do nowego świata. W takim ujęciu pełni rolę mediatora pomiędzy dwoma odmiennymi rzeczywistościami, staje się przewodnikiem i pomocnikiem w zrozumieniu i dostosowaniu do zachodzących transformacji ekonomicznych, kulturowych, politycznych i społecznych warunków życia. Czy lokalni liderzy samorządowi potrafią podjąć wyzwania wynikające z przekształceń otaczającego świataa Czy są w stanie pomóc w adaptacji do nowej rzeczywistości mieszkańcom lokalnej społecznościa Jakie w tym zakresie istnieją oczekiwania społecznea Okładka: miękka,