Znaki życia

Wydawnictwo: Amber
Lost : signs of life
powieść,
przygodowa

Ktoś tam jest. Nick Hadley zrobił coś strasznego. Jako znany rzeźbiarz był u szczytu sławy, ale skandal wywrócił jego życie do góry nogami. Musi znaleźć miejsce, w którym odzyska spokój. Rejs 815 linii Oceanic mu to zapewni. Teraz jest jednym z rozbitków na wyspie. Cały czas prześladują go konsekwencje złych wyborów z przeszłości. Ale czuje też, że wyspa tchnęła w niego nową artystyczną...

Ktoś tam jest.

Teraz jest jednym z rozbitków na wyspie. Cały czas prześladują go konsekwencje złych wyborów z przeszłości. Ale czuje też, że wyspa tchnęła w niego nową artystyczną inspirację.

Jego rysunki koncentrują się wokół jednego tematu. Dręczą go koszmary – przerażająco żywe senne wizje. A potem słyszy głosy… Targają nim ból i poczucie winy. Czy wyspa próbuje mu coś powiedzieć? A może przeszłość chce powrócić?

źródło opisu: [Amber, 2006]

Adrian Szydlik | 2015-03-02
Przeczytana: 01 marca 2015

W sumie to najlepsza część z całej tej trylogii, w końcu wątek wyspy nie jest tylko pretekstem do nawiązań o przeszłości, ale też komponuje się w całość. Fajny motyw z polowaniem na dzika, wreszcie jakaś metafizyka, momentami ciekawy humor, który sprawiał, że uśmiechnąłem się pod nosem czytając rozmowy głównego bohatera z Savannah.

Legendkiller | 2011-06-10

Krótka historyjka, skupiająca się na jednym z ocalałych pasażerów z samolotu linii Oceanic 815. Historia opisana w książce nie pojawia się w żadnym stopniu w serialu. Mały dodatek dla fanów serialu.

Penelopa | 2015-04-07
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 28 marca 2015

Z całej trylogii : zdecydowanie najlepsza, choć i tak pozostawia wiele do życzenia (rozbieżność w imieniu głównego bohatera pomiędzy okładką książką, a jej zawartością - bezcenne). Wreszcie trochę "LOSTowego" klimatu, metafizyki, niedopowiedzeń. Większa interakcja z pozostałymi bohaterami. Ogólnie, dla fanów serialu - ciekawa.

Marduk | 2016-04-18
KiPer | 2016-02-25