Król Artur

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Srebrna Seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
King Arthur
83-241-1677-X
historyczna
Erador

Król Artur i rycerze Okrągłego Stołu - a wraz z nimi legendy o rycerskości, miłości, męstwie i zdradzie - przez wieki rozpalali wyobraźnię ludzi. W tej opowieści młodemu Arturowi zostaje powierzone z pozoru niewykonalne zadanie - pokonanie żądnego krwi saskiego zdobywcy i jego armii, dwunastokrotnie większej niż ta, którą dowodzi Artur. Dręczony świadomością nikłych szans na przeżycie własne i swych rycerzy, Artur musi spełnić obowiązek wobec Imperium Rzymskiego, rodziny i Brytanii. Gdy Artur i jego najlepszy rycerz Lancelot ratują z niewoli piękną Ginewrę, zaczyna się historia królewskich kochanków - opowieść o druzgocącej porażce, miażdżącym zwycięstwie i magicznym romansie.

Książka na podstawie filmu "Król Artur" z 2004 roku.

arya | 2017-06-18
Fushigii | 2017-02-24