Zdobądź więcej!

978-83-08-04925-9
negocjacje, biznes, psychologia
biznes, finanse
joly_fh

ROZMAWIAJ TAK, BY OSIĄGNĄĆ W ŻYCIU TO, CO CHCESZ – A NAWET WIĘCEJ! W PRACY WYWALCZYSZ PODWYŻKĘ, A W DOMU BŁYSKAWICZNIE NAMÓWISZ SWOJE DZIECKO, ABY BEZ PŁACZU POSZŁO SPAĆ! To książka dla wszystkich. Dla biznesmenów, polityków, urzędników, studentów, rodziców… dla wszystkich, bo każdego dnia wchodzimy w relacje z innymi ludźmi i prowadzimy negocjacje. A często nie wiemy, jak to robić! Dzięki...

ROZMAWIAJ TAK, BY OSIĄGNĄĆ W ŻYCIU TO, CO CHCESZ – A NAWET WIĘCEJ!

Dzięki tej książce:

- nauczysz się, jak osiągnąć więcej w pracy;

- poznasz sposoby rozwiązywania najtrudniejszych nawet problemów – sekretem są ludzie i to, czy rozpoznasz kierujące nimi cele oraz emocje;

- nauczysz się radzić sobie z kłopotami w związkach, lepiej dogadasz się ze swoimi dziećmi i rodzicami.

"Zdobądź więcej" to atrakcyjny poradnik dla tych, którzy w życiu chcieliby osiągnąć więcej: więcej zarabiać, odnosić większe sukcesy w pracy, mieć większy wpływ na swoje decyzje i z większym skutkiem dogadywać się z najbliższymi.

Diamond pokazuje, że wszystko, co mogliśmy do tej pory przeczytać w poradnikach na temat negocjowania, nie do końca sprawdza się w codziennym życiu. Przedstawia dwanaście prostych strategii negocjacyjnych i uczy definiować cele. Pisze też, co powinniśmy zmienić w nastawieniu wobec ludzi, jak radzić sobie z emocjami i jak negocjować w atmosferze braku zaufania. Co ciekawe, zdaniem Diamonda czasem podczas negocjacji warto z czegoś zrezygnować, a nawet nic nie zyskać, po to, aby zbudować dobre relacje z naszym partnerem, co pozytywnie zaowocuje w przyszłości.

W każdym rozdziale podaje przykłady (ponad 400 prawdziwych historyjek i anegdot!) prowadzonych właściwie i niewłaściwie pertraktacji na arenie międzynarodowej, w kręgu rodzinnym i w firmie. W ten sposób pokazuje, jak ważna jest sztuka negocjacji w codziennym życiu.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/2306/Zdobadz-wiecej/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/2306/Zdobadz-wiecej/

joly_fh | 2013-01-23
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Z książki tej dowiedzieć się mamy, jak skutecznie negocjować - tak, by osiągać w życiu więcej. Życie wszak to ciągłe negocjacje. Niestety, jest to kolejny poradnik w amerykańskim stylu, gdzie najwięcej dowiadujemy się o tym, co osiągnął autor, niż o tym, co my mamy zrobić, aby być bardziej skutecznym. Nie widzę w przedstawionych metodach negocjacji niczego nowego, ani odkrywczego, żadnej rewolucji. Może oprócz tego, że czasem trudno je zastosować: trudno nie dać się ponosić emocjom i być miłym dla kogoś, kto źle nas potraktował. 80% treści książki zajmują przeróżne scenki, opisujące jak wspaniale udało się coś komuś wynegocjować (i jakoś dziwnie miałam wrażenie, że te metody chyba nie przystają do naszego kraju) - oczywiście pozytywne przykłady są potrzebne, ale nie w takiej proporcji - gdyby ich nie było, książka miałaby 100 stron, a nie 400.
Można przeczytać, aby się dowiedzieć, że nie trzeba jakichś specjalnych sztuczek, żeby stać się skutecznym negocjatorem.

Piotr Stryjniak | 2013-05-03

Bardzo fajna pozycja - autor zgrabnie przedstawia narzędzia negocjacyjne do wykorzystywania zarówno w sytuacjach biznesowych jak i w życiu codziennym, przytaczając przy tym mnóstwo przykładów. Spora część z nich jest jednak w moim odczuciu przekoloryzowana.
Mimo wszystko książka warta polecenia - w samej książce jest również zawarty cały schemat negocjacyjny który znacznie ułatwia stosowanie wiedzy z książki w realnych sytuacjach.

Genialna książka. Pomogła mi usprawnić komunikację z ludźmi zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej.
Rady w niej zawarte (choć niekiedy ich realizacja wymaga odwagi) potrafią w zauważalny sposób wpłynąć na życie i relacje z innymi.

I co najważniejsze, "schody" zaczyna się postrzegać jako drogę do góry, a nie przeszkody :)

Robert Sikora | 2017-02-14

Początek, dobry potem jednak przez dwieście stron powtarzanie tego samego

Heatcliff | 2016-06-18
Przeczytana: 02 lipca 2016
Joker | 2016-03-05

Arystoteles mawiał, że człowiek jest istotą społeczną. Co to oznacza? Że się komunikuje. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Komunikuje, czyli słucha i mówi. Ciężka to sztuka. Jednak łatwa do opanowania. Ta książka w 16 tematycznych rozdziałach nam to umożliwi. Poznajemy techniki, dzięki, którym możemy uzyskać rabat w sklepie czy spory upust przy kupnie domu. Mało tego. Autor daje również nam uniwersalne narzędzie do rozwiązywaniu sporów z Ziemianami

Adi_czytelnik | 2017-09-03
mati67 | 2017-04-29