Sherlock Holmes i mądrość umarłych

Tłumaczenie: Tomasz Pindel
Wydawnictwo: Muchaniesiada
Sherlock Holmes y la sabiduría de los muertos

Tajemniczy rękopis doktora Watsona wreszcie zostaje ujawniony! zaintrygowany osobą dziwacznego norweskiego podróżnika Sherlock Holmes wplątuje się w niezwykłą aferę, która choć z początku sprawia wrażenie kolejnej z wielu londyńskich zbrodni, z czasem zatacza coraz szersze kręgi. Detektyw, wraz z nieodłącznym doktorem Watsonem, będzie musiał zanurzyć się w świat diabolicznych sekt, masonerii rytu egipskiego oraz mrocznych rytuałów a a wszystko to naprowadzi go na trop przeklętej i śmiertelnie niebezpiecznej księgi: Necronomiconu...

W „Sherlocku Holmesie i mądrości umarłych” Rodolfo Martínez zderza ze sobą dwa wielkie literackie mity: wielkiego detektywa z Baker Street oraz samotnika z Providence - Lovecrafta. Rezultatem staje się fascynująca opowieść, jakiej nie powstydziłby się sam Arthur Conan Doyle.

KasiaB | 2014-08-14

Przeczytałam, ponieważ lubię historie Sherlocka Holmesa.

Adrian | 2010-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2010

Całkiem zgrabna, łatwa (momentami trochę naiwna) i przyjemna powiastka łącząca postać Sherlocka Holmesa oraz świat wykreowany przec Lovecraft'a.

Lou | 2013-03-29

Pomieszane, nieposkładane... FANTASTYKA W HOLMESIE, kto to wymyślił?! Nie pasuje. Nudna. Przewidywalna. Duży minus.

nad Q | 2012-03-14
Przeczytana: marzec 2012

Początek obiecujący, zakończenie marne.. Jednak nie ma to jak stary dobry Conan Doyle.

Gisburn | 2012-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2012

Książka na jeden wieczór. Lekka i przyjemna.

Marta Korytkowska | 2016-09-16
sylviaholmes | 2016-09-02