Całun z Oviedo

Tłumaczenie: Kinga Dobrowolska
Wydawnictwo: Philip Wilson
5,26 (100 ocen i 13 opinii) Zobacz oceny
10
3
9
2
8
6
7
12
6
19
5
26
4
11
3
17
2
3
1
1
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
The Cloth of Oviedo
data wydania
ISBN
9788372362278
liczba stron
374
kategoria
Literatura piękna
język
polski

Amerykańscy autorzy relacjonują próbę sklonowania Chrystusa poprzez wykorzystanie DNA z cennej relikwii. Znakomity współczesny thriller trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, a jednocześnie świetne psychologiczne studium młodej dziewczyny i budzącego się w niej silnego uczucia macierzyńskiej miłości. Dla miłośników Dziecka Rosemary i Kodu Leonarda da Vinci....

Amerykańscy autorzy relacjonują próbę sklonowania Chrystusa poprzez wykorzystanie DNA z cennej relikwii. Znakomity współczesny thriller trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, a jednocześnie świetne psychologiczne studium młodej dziewczyny i budzącego się w niej silnego uczucia macierzyńskiej miłości. Dla miłośników Dziecka Rosemary i Kodu Leonarda da Vinci. Osiemdziesięcioletni ksiądz, strażnik całunu w katedrze w Oviedo, który okrywał głowę umierającego Chrystusa, zostaje odnaleziony martwy. Śmierć wygląda na naturalną, więc nikt nie zauważa, że relikwia została sprofanowana. (...)

 

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 769
ChicaDeAyer | 2013-08-24
Przeczytana: 2010 rok

Autorzy ewidentnie chcieli powtórzyć sukces Browna. Cóż, wyszło jak wyszło. Musze przyznać, że sam pomysł na powieść jest intrygujący, ale został bezceremonialnie popsuty. Panowie chyba wyszli z założenia, że oryginalna myśl będzie w stanie ponieść całą fabułę i się przejechali.

Moim pierwszym zarzutem jest maksymalne okrojenie książki z wszelkich cech, które znamionują dobry thriller. Nie ma złożonej fabuły - wątki poboczne są marginalne. Postaci skontrowano w sposób prymitywny, akcja została spowolniona do tego stopnia, że można ją opisać jako ślimacze tempo. Zero elementu zaskoczenia - wszystko do bólu przewidywalne, a czytelnik czuje się podczas lektury oszukany. Styl również tej pozycji nie ratuje - panowie autorzy nie mają doskonałego warsztatu i skupili się na tzw. "laniu wody" niż próbie stworzenia dobrego thrillera.

Absolutnie nie polecam: ani to dobre, ani ciekawe. Sukcesu Browna powtórzyć się nie udało, a jeśli miała być to pozycja kontrowersyjna (a Kościół Katolicki nie ustosunkował się do tej pozycji i w konsekwencji przeszła bez większego echa), to i na tym polu odniosła sromotną klęskę. Jedyne wrażenie i pytanie, jakie towarzyszyło mi po skończonej lekturze brzmiało: "Co, u licha, ta książka robi w mojej ręce?".

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Biały wróbel

Arleta jest bohaterką, która mimo swojej irytującej czasem upartości, wzbudziła moją sympatię. Po raz pierwszy spotkałam się z sytuacją, gdy jakikolwi...

zgłoś błąd zgłoś błąd