Przygoda na jedną noc

Tłumaczenie: Joanna Warchoł
Wydawnictwo: Albatros
Sleeping around
miłość, romans, powieść

W połowie zwykła dziwka, w połowie nieuleczalna romantyczka tak sama o sobie mówi Catherine Townsend, której szczerość i bezpośredniość może zniesmaczać lub budzić zachwyt. Miejscami ocierająca się o pornografię, miejscami satyryczna, książka bez cenzury i bez zadęcia przedstawia beznadziejne poszukiwania seksu i miłości, a najlepiej obydwu na raz. Zwierzenia autorki i zarazem narratorki przepełnione są ironią i czarnym niekiedy humorem, a niektóre co bardziej zgryźliwe uwagi mogą powodować niekontrolowane wybuchy śmiechu. Przygoda na jedną noc to opowieść o nowoczesnej kobiecie, która w poszukiwaniu tego jedynego albo, w ostateczności, tego jedynego na dzisiaj, przenosi się z łóżka do łóżka, a konkretniej od stołu (wykwintna kolacja) na inny mebel (element poszukiwania) i tak w kółko.

Asia | 2011-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2011

Książka zdecydowanie bez cenzury. Jest to opowieść o nowoczesnej kobiecie, która zmienia kochanków jak rękawiczki , a wszystkie wrażenia towarzyszące jej przygodom opisuje w londyńskim magazynie. Catherine Townsend nie owija w bawełnę, nie boi się pisać o pikantnych szczegółach dzięki którym książka jest niezwykle odważna, prawdziwa i życiowa, nie mająca nic do ukrycia przed czytelnikiem.
Jeśli lubicie książki o zabarwieniu erotycznym POLECAM, aczkolwiek poza szczegółowy m opisem podbojów autorki, nie ma w niej wartościowych treści, momentami nudnawa.

Kasia | 2012-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2012

Czytając początkowo recenzje tej książki nastawiłam się na coś okropnego, ale szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi z tym hasłem, że książka jest pusta. To jest styl "Seksu w wielkim mieście" tylko rozgrywającego się w Londynie. Można wyłowić dla siebie coś wartościowego, niekiedy bowiem autorka/bohaterka ma ciekawe spostrzeżenia. Polecam, niezła książka :)

Miss_Jacobs | 2011-07-29

Zacznijmy od tego, że przetłumaczony tytuł jest kompletnie nietrafiony. W oryginale brzmi on „Sleeping around”, co znaczy ni mniej, ni więcej puszczając się. O wiele bardziej odzwierciedla treść książki. Ma też niewiele wspólnego z notką wydawcy. Sugeruje on, że jest zabawna, kontrowersyjna, bez tematów tabu. Owszem, jest bez tematów tabu. Zabawna? Niewielkimi momentami. Kontrowersyjna? Wole użyć słowa - niesmaczna. Książka pozwoli Wam przejść przez wszystkie rodzaje seksu i różnych zboczeń. Autorka nie próbuje oszczędzić „drastycznych” szczegółów pożycia intymnego, w końcu zapewne tylko dzięki temu książka zdobyła rozgłos, Ponieważ autorka pokazuje twarz skłoni to wielu mężczyzn do kupienia, przeczytania i późniejszego fantazjowania o niej. Oprócz seksu nie ma dla mnie żadnej treści, fabuły, akcji... Nie jest sztuką opisanie spotkania w barze i skończeniu w łóżku... tak przez bite 320 stron. Autorka zamieszcza w książce również niektóre z swoich felietonów dla jednej z gazet,...

Robyn | 2014-05-10

Świetna! Napisana zabawnie i bezwstydnie. Totalne ujęcie seksu z punktu widzenia kobiety!
Bezwstydnie bohaterka książki, Cat, opowiada o swoim życiu erotycznym - o tych stosunkach, o których chce zapomnieć i o tych najlepszych!
Opinie o tej powieści mogą być różne, ale czy w dobie "50 twarzy Greya" coś na jeszcze zaskoczy? Pisanie jakoby bohaterka była dziwką, a powieść jest zwyczajnie pusta to nic innego jak potwierdzenie tego, co bohaterka Cat chce wszystkim pokazać i udowodnić - nie tylko faceci mogą dobrze bawić się w łóżku i czerpać przyjemność płynącą z seksu. Dajmy sobie spokój z ocenianiem innych ( nawet, gdy są bohaterami fikcyjnymi) seks to normalna rzecz, nie ma się czego wstydzić, choć książka nie jest z pewnością dla osób lubiących "zgaszone światło".
"Przygoda na jedną noc" to dobra powieść, może i erotyczna, ale hej! mamy XXI wiek, wszyscy wiedzą co to seks, więc dlaczego się tego tak nadal wstydzą niektórzy i są zniesmaczeni niektórymi podbojami bohaterki...

Mary | 2012-06-19
Na półkach: Erotyka, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2012

Książka o puszczaniu się, jak sam tytuł w oryginale wskazuje ("Sleeping around"). Ale czy w negatywnym kontekście? Sami oceńcie. Autorka (i bohaterka opisanej w książce pikantnych przygód) określa siebie mianem kobiety wyzwolonej i otwartej, wydaje się mieć duży dystans do siebie i swoich przygód. Z zawodu jest dziennikarką, pisuje felietony o seksie, romansuje z całym morzem facetów. Nie marzy o wielkiej miłości, lecz o pracy dla dużego wydawnictwa i...kolejnych podbojach seksualnych. Jednak bywa, że gubi się gdzieś pomiędzy kolejnymi podbojami, nie umie oddzielić czysto erotycznej fascynacji od...nadziei na uczucie.

Magdalena | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Nawet nie dokończyłam. Zapowiadało się nieźle, ale ostatecznie okazuje się to okropnie nudnymi historiami rozwiązłej dziennikarki. Może gdyby jakiś mężczyzna po to sięgnął miałby okazję poznać nieco potrzeby kobiet, jednakże to jest mało prawdopodobne.

Kamulka84 | 2010-08-19
Na półkach: Powieści, Przeczytane
Przeczytana: 15 sierpnia 2010

Bardzo płytka, przesiąknięta seksem - właściwie nic nie wnosi, nie pobudza do żadnych przemyśleń. Taka "żadna" jest ta książka.

Indyviduum | 2010-08-23
Katarzyna | 2011-08-04

Autora, poprzez tę książkę, próbuje usprawiedliwić swoją rozwiązłość i głupotę. Chce pokazać wszystkim, że jest seksualnie wyzwolona i ma do tego takie samo prawo jak faceci. Przechwala się swoimi łóżkowymi podbojami bez żadnej krępacji. Gdyby to była czysta fikcja literacka to książka nie budziłaby obrzydzenia. Ale świadomość, że jest na faktach, a sama autorka jest z siebie niesamowicie zadowolona i uważa, że nikt nie powinien mieć jej niczego do zarzucenia, sprawia, że czytelnik odczuwa niesmak, a patrząc na zdjęcie autorki, widzi dziwkę. Nie umiem podejść do tej pozycji z przymrużeniem oka. Bardzo starałam się nie oceniać autorki, ale ona aż się prosi o krytykę. Prowokuje i jest dumna z tego, że się puszcza. Szkoda. Ciekawe co chciała udowodnić? Smutne jest tylko to, że niektórzy są gotowi ją za to, co robi, podziwiać... Oby tylko nie naśladowali.

Ewa | 2010-09-06
Przeczytana: 2009 rok

Nie wiem, pod co właściwie można tą pozycję podciągnąć. Jest zbyt wulgarna, żeby być literaturą typowo kobiecą, a do innych półek też z całą pewnością nie pasuje. Czytając wynurzenia Catherine wydaje się nam że mamy do czynienia z prostytutką, a nie dziennikarką. Raczej nie polecam.