Na dalekiej Ukrainie. Gawędy kresowe. Nowe wydanie

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
6 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

za wszelką cenę pragnęłam dotrzeć do miejsc opisanych przez pisarza. Ale jak odnaleźć Popową Pasiekęa Kto jeszcze dzisiaj zna to miejscea Przecież nie ma już w tych bliskich, a tak od nas odległych stronach, Polaków. Ludzie pytani o miejsce, wzruszali tylko ramionami. I kiedy tego jasnego dnia siedzieliśmy na wzgórzu koło kapliczki razem z nieznajomym, zapytałam go o Popową Pasiekę, licząc na kolejny cud podczas mojej wędrówki, mając nadzieję, że on..., że on na pewno..., przecież mówi po polsku, to z całą pewnością wszystko będzie wiedział. Będzie znał wszystkie historie.a

Agacha | 2015-12-31
Na półkach: 2015, Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 30 grudnia 2015

To, że nie przeczytałam książki do końca nie znaczy, że jest ona kiepska. Jest dosyć ciekawa, ale nie jest to do końca to, czego się spodziewałam. Opowieści o dawnych Kresach są tu opisane interesująco i może kiedyś do nich wrócę. Kiedyś...

MariaF | 2013-03-20
Przeczytana: 15 marca 2013

Polecam wszystkim planującym wakacyjne wypady na Ukrainę. Poza wiedzą przewodnikową przyda się to co prezentuje autorka - tego po prostu nie ma w przewodnikach.
Piękna polszczyzna, wierne opisy - potwierdzają się w podrózy - czytałam przed swoimim wyjazdami wcześniejsze książki autorki.
Polecam wszystkim chcącym pozanać inną Ukrainę. WARTO!!

rasilio | 2015-10-29
Bożena-Bogdan | 2013-12-03