Sztuka wojny dla kobiet

Wydawnictwo: Helion
El Arte de la Guerra para Mujeres (The Art of War for Women)
9788324620500
filozofia i etyka

Wojowniczka w bitwie uczuć Czy w miłości można stosować strategie wojskowe? Jeżeli prawdę mówi hiszpańskie przysłowie, według którego na wojnie i w miłości wszystkie chwyty są dozwolone, jest to jak najbardziej wskazane. Bo czy istnieje coś bardziej skomplikowanego od intymnego związku? A ile razy - samotnie lub z przyjaciółkami - zdarzyło Ci się opracowywać wymyślne triki oraz planować różne...

Wojowniczka w bitwie uczuć

Czy w miłości można stosować strategie wojskowe? Jeżeli prawdę mówi hiszpańskie przysłowie, według którego na wojnie i w miłości wszystkie chwyty są dozwolone, jest to jak najbardziej wskazane. Bo czy istnieje coś bardziej skomplikowanego od intymnego związku? A ile razy - samotnie lub z przyjaciółkami - zdarzyło Ci się opracowywać wymyślne triki oraz planować różne drobne podstępy, mające sprawić, że druga strona oszaleje z miłości?

Musisz jednak wiedzieć, że istnieją taktyki mniej lub bardziej nadające się do osiągnięcia konkretnego celu. Nie chodzi przecież o użycie siły fizycznej, tylko zastosowanie inteligentnych forteli, które pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać wszystkie Twoje atuty, a przy okazji skrzętnie omijać to, co mogłoby Ci zaszkodzić. Większość z nas, kobiet, intuicyjnie i zupełnie nieświadomie wciąż posługuje się tą sztuką - sztuką strategii mających na celu zwabienie, uwiedzenie, zdobycie czy oczarowanie mężczyzn. To właśnie ta umiejętność stosowania odpowiednich taktyk jest tematem Sztuki wojny, traktatu przypisywanego chińskiemu generałowi Sun-Tzu, który jednak - jak twierdzi Valerie Tasso w przedmowie do tej fascynującej książki - z powodzeniem mógłby okazać się... kobietą.

Zapoznając się z tą nową wersją klasycznego tekstu Sun-Tzu, przekonasz się, że spryt, odpowiednie przygotowanie, planowanie, umiejętność oceny tego, kiedy lepiej jest zaczekać, a kiedy ruszyć do ataku - to broń, która sprawi, iż Twój miłosny przeciwnik skapituluje i pokonany legnie u Twych stóp.

Przekonaj się, czy rozwiązania taktyczne sprawdzone w tysiącu bitew będą równie skuteczne w Waszym namiętnym starciu.

źródło opisu: Helion, 2008

źródło okładki: Helion, 2008