Starożytny Izrael

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
9788374920414
historyczna

W piśmiennictwie polskim istnieje kilka dobrych opracowań poświęconych historii starożytnego Izraela, napisanych przez rodzimych autorów i przetłumaczonych z języków obcych. Jednak żadne z nich nie ma zalet będących udziałem Starożytnego Izraela. z szerokim zakresem poruszanej problematyki, obejmującej rozległą panoramę od początków patriarchalnych

puszczyk | 2013-01-23
Przeczytana: 2011 rok

Nie ma drugiej tego typu książki na rynku polskim. W sposób rzetelny, a jednocześnie zwięzły została przedstawiona historia starożytnego Izraela aż do zburzenia drugiej Świątyni. Każdy, kto na serio interesuje się Biblią, historią Izraela i starożytnego Bliskiego Wschodu w końcu trafi na tę pozycję. Jest to lektura, która coraz szerzej jest wykorzystywana na uniwersytetach, głównie na wydziałach teologicznych.

Zuziajka | 2016-03-18
LazyGirl | 2016-03-11