Prawo dla ekonomistów

Wydawnictwo: Kodeks
biznes, finanse

Autor Andrzej Filipowicz jest adiunktem i wykładowcą prawa gospodarczego na Wydziale Ekonomiczno-Rolnym SGGW w Warszawie. Wcześniej pracował w Instytucie Nauk Prawnych PAN w Zespole Prawa Administracyjnego, kierowanym przez prof. Janusza Łętowskiego. Tam uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. Od końca lat siedemdziesiątych prowadzi praktykę prawniczą, doradzając firmom konsultingowym i prowadząc własną kancelarię prawną (1993 1998). Specjalizuje się w procedurach naprawczych przedsiębiorstw państwowych, jest także doradcą w sprawach związanych z funkcjonowaniem mediów.