Egipt. Stulecie przemian

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
historyczna

Książka Egipt. Stulecie przemian ukazuje się w serii Dzieje Orientu to studium rozwoju Egiptu kraju Trzeciego świata, wiedzionego od kolonializmu, przez rozwiązania liberalne i socjalistyczne do sterowanego odgórnie systemu politycznego w połączeniu z gospodarką wolnego rynku.

Feanor | 2015-05-19
Przeczytana: 19 maja 2015

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Teoretycznie wszystko jest w porządku, ale całość zgrzyta. Po pierwsze autorzy przyjęli formę popularną, z ramkami zawierającymi dodatkowe informacje, co mnie osobiście irytuje i rozprasza (można to było zostawić w przypisach, albo w tekst wpleść. Z drugiej strony, chcą nas momentami zasypać danymi liczbowymi, które wielokrotnie lepiej by się prezentowały w tabelach. Uparcie będę również twierdził, że nazwiska można było podać w transliteracji naukowej. Ponadto autorzy spisali swoją pracę dosyć męczącym stylem, można odnieść wrażenie, że narracja mozolnie brnie dalej. Nie polecam.

Beata | 2011-03-21
Przeczytana: 2011 rok