Europa wojen 1914-1945

2008-01-01
2008-01-01
I wojna światowa II wojna światowa nazizm Hitler Holokaust

więcej Więcej

Książka nie opisuje działań zbrojnych. Nie wspomina nawet większych bitew i w ogóle mało jest tu o "wojnie" jako walce żołnierzy.
Za to pokazuje jak funkcjonowały społeczeństwo, polityka, gospodarka czy kultura.
Przedstawia problemy Europejczyków, którzy musieli zmagać się z trudem szybkich przemian zarówno w swoim kraju jak i w polityce międzynarodowej.
Wiele ciekawych...

Bardzo sprawnie napisana, interesująca acz stosunkowo obszerna pozycja opisująca burzliwe zmiany w Europie od schyłku XIX stulecia do 1945 roku. Bardzo dobra książka dla osób, które chcą sobie przypomnieć dzieje tamtej epoki i jednocześnie dowiedzieć się czegoś nowego - Holzer nie skupił się wyłącznie na suchej faktografii czy aspektach militarnych, ale wziął pod uwagę...

• Historia
  • Chcę w prezencie
  • II wojna światowa
  • Obyczajowe
  • Absolutnie
  • Zbiory
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)

Dodaj cytat z książki Europa wojen 1914-1945