Niezbędnik dla szkół średnich. Historia do 1815 roku

Wydawnictwo: Zielona Sowa
historia
historia

Pierwsza część repetytorium przedstawia dzieje ludzkości do 1815 r. Książka pomocna jest w przypomnieniu sobie najważniejszych zagadnień historycznych i uporządkowaniu poznanych wcześniej treści. zawiera tradycyjny, chronologiczny układ treści, ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszych zagadnień w obrębie epok omówione są przemiany polityczne, społeczne i gospodarcze, dorobek kulturalny, wyjaśnione są kluczowe pojęcia. Liczne tablice chronologiczne, genealogiczne, wykresy, schematy w czytelny sposób przedstawiają procesy historyczne oraz są pomocne w zrozumieniu omówionych zjawisk i usystematyzowaniu wiedzy.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marcin | 2015-01-19