Nick Fury, Agent S.H.I.E.L.D., Część 2

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela (tom 95) | Seria: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
Wydawnictwo: Hachette
Nick Fury, Agent of S.H.I.E.L.D., Part Two
9788328203365
fantastyka, superbohaterowie
komiksy
vold

Wracamy ponownie do zakręconych lat sześćdziesiątych i opowieści, w których Nick Fury wciągnięty zostanie w świat szpiegów i intryg. W nasyconych psychodelicznym klimatem historiach Nick Fury oraz siły SHIELD zrobią wszystko, aby powstrzymać łotrów pokroju Żółtego Szpona, Centurionów i tajemniczego Scorpio przed spustoszeniem świata. A wszystko to dzięki niepowtarzalnemu, oszałamiającemu stylowi Jima Steranko.

źródło opisu: Hachette, 2016

źródło okładki: http://esensja.stopklatka.pl/

FomaLermont | 2016-07-21

Poprzedni tom o przygodach Nicka Fury’ ego zdobył moją sympatię, ale nie walnął mnie prosto w czoło, jak miało to miejsce przy „Życiu i śmierci Kapitana Marvela” czy „Mrocznej Phoenix”. Dowodach na to, że komiks pokryty patyną, może być równy „poważnym” komiksom po przewrocie Moore’ a i Millera. Będę strasznym heretykiem wypowiadając te słowa, ale progres nastąpił, gdy Stan Lee i Jack Kirby oddali serię w pełni w ręce Jima Steranki. The Man i The King to wielcy twórcy, jedni z największych w historii komiksu. Ale specjalizowali się w klasycznych opowieściach. Najbardziej klasycznych, jakie można sobie wyobrazić. Takich, dających fundamenty pod inne opowieści. Ale z biegiem czasu trzeba wprowadzić coś nowego. I tu pojawił się Jim Steranko.

Pod koniec poprzedniego tomu Fury znalazł się w niemałych tarapatach. Takie zwroty akcji są na szczęście codziennością dla naczelnika S.H.I.E.L.D. i...

Niminum | 2017-03-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 10 marca 2017

W latach 80 byłbym zachwycony. Niektóre kadry takie, że mózg po kwasie na pewno wypływa uszami.

weifu | 2016-10-13

Za kreskę Starenko.