Sznurki

7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
jacek pikuła, sznurki, poezja
poezja
Anna

Tom poezji autorstwa Jacka Pikuły.

źródło opisu: http://czytam.pl/k,ks_562561,Sznurki-Pikula-Jacek.html

źródło okładki: google

Anna | 2016-07-02
Na półkach: Przeczytane, Współpraca, 2016

Dynamiczny i nastrojowy tomik poetycki ,, Sznurki” to uniwersalna opowieść o miłości. Obrazuje istotę uczucia między dwojgiem zakochanych, a także ulotność emocji, przenikających się i splatających w trudnym do śledzenia tańcu.

W utworach szczególnie uwypuklono kruchość, nietrwałość człowieka, a także subtelność poszczególnych doznań. Miłość jest delikatna, wydaje się utkana z jedwabistej materii, gotowej rozpłynąć się w powietrzu przez jeden solidny podmuch. Nie zabrakło też tonu sentymentalnego i zmysłowości, które doprowadzają do zespolenia dusz i ciał kochanków.

,,Nie mam pojęcia
Czy chcę to zrobić
Czy mi pozwolisz
Mój świat ozdobić?”

Poeta posiada czarującą umiejętność ukazywania szczerych myśli w piękny, niebanalny sposób. Mistrzowsko posługuje się środkami wyrazu i zaskakuje wyobraźnią. Wiersze składają się w pewną niejednoznaczną historię – pełną wątpliwości, wahania, ale i gotowości na poświęcenie dla drugiej osoby.

Ilustracje, które ubogacają książkę, zostały...

Wivel | 2016-07-15

Bardzo, ale to bardzo nastrojowy tomik.

Miłość to ponadczasowy temat, dlatego tytułowe "Sznurki" z pewnością i w nasze życie wplatały nie jedną historię. Od momentu zauroczenia do prawdziwego głębokiego kochania musi minąć wiele czasu, ale niestety wiele relacji wypali się gdzieś po drodze zostawiając po sobie ból.

Kochać warto bez względu na wszystko, i tę myśl pozostawi po sobie ten tomik.Możliwe, że dzięki niemu wiele osób spróbuje pokochać jeszcze raz pozostawiając za sobą przykre wspomnienia...

Na półkach