Leksi88

Czy bajka jest duża, czy mała, ma swoją magiczną moc, dlatego proponujemy serię Moja bajeczka, która może towarzyszyć dzieciom w domu, na spacerze, czy w podróży. Poczytaj i na moment przenieś się razem z dzieckiem w bajkowy świat!
Poznajcie magiczny świat Piotrusia Pana!

źródło opisu: Egmont, 2012

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/ksiazki/bohaterowie/p,piotrus-pan,2761.html

Spheniscidine | 2019-08-02
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 10 grudnia 2018

Nie pamiętam, żebym czytała tę książkę w dzieciństwie, choć oczywiście historię znałam. Przeczytałam teraz, w ramach nadrabiania zaległości, i czyta się to zaskakująco poważnie. Chyba dorosłam, bo magia zniknęła, a Piotruś Pan jest trochę przerażający w swoim oporze przed dorosłością - każdy chyba spotkał na swojej drodze duże dzieci, ludzi którzy nie chcą zaakceptować odpowiedzialności za cokolwiek w swoim życiu. A najgorsze, że książka nie pozostawia złudzeń - dla Piotrusia nie ma nadziei, pozostaje trochę nieszczęśliwym dzieckiem, które nie chce się do tego przyznać przed samym sobą.

Angel | 2016-09-28
Na półkach: Przeczytane, Mojej Ani

Peter Pan

jagarkar | 2014-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Zawsze lubiłam opowieść o chłopcu, który nie chciał być dorosły. Jednak, gdy wróciłam do niej po latach, trochę mnie rozczarowała. Może to wina wydania (Klub Książek Disneya, 2001), a może już trochę dorosłam i nie pasuję do Nibylandii?

Nie da się ocenić tej książki inaczej. Znam ją, jak każdą inną twórców Walta Disneya. Oczywiście bardziej lubiłam oglądać te bajki, ale wracałam do tych historii nie jeden raz zarówno w formie książkowej jak i tej odtwarzanej na kasecie VHS.

Agnieszka | 2014-01-11
Przeczytana: 09 sierpnia 2002

Pamiętam, że jak byłam mała najpierw obejrzałam film o Piotrusiu Panie, który tak mi sie spodobał, że poprosiłam tatę by przeczytał mi tę książkę. Wyobrażałam sobie, że będzie jeszcze lepsza, ale spotkało mnie rozczarowanie bo opowieść okazała się zawiła i przydługa. Jest to więc jeden z nielicznych przypadków kiedy film jest lepszy od książki.

Dominika | 2012-05-13

Świetnie ilustrowana

Kinga H | 2011-08-11
Przeczytana: 2005 rok

W dzieciństwie bardzo lubiłam czytac książeczki Disneya ;)
Podobały mi się i znam je na pamięc ;)
Polecam...!

nieperfekcyjnie | 2010-09-16

Już w dzieciństwie nie przepadałam za "Piotrusiem Panem".

Jola | 2010-07-20
Przeczytana: 1995 rok

Zawsze dziwiłam się Piotrusiowi, że nie chce dorosnąć. Ja chciałam. A teraz chciałabym cofnąć czas choć na chwilę. ;)