XX Światowy Dzień Młodzieży. Kolonia 2005

źródło okładki: google

SIA | 2016-05-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 17 maja 2016

Mniej więcej co 2- 3 lata na Światowe Dni Młodzieży do różnych krajów przyjeżdżają tysiące, a nawet miliony, młodych ludzi, którzy wspólnie chcą pogłębiać wiarę i świadczyć o Chrystusie. W tym roku, już po raz kolejny, dar organizowania ŚDM spotkał Polskę. Zanim jednak sami pojedziemy na Światowe Dni Młodzieży chyba warto wiedzieć, czym są te spotkania i jak one wyglądały w ubiegłych latach – chociażby, jak było w 2005 roku w Kolonii – pierwszy raz bez inicjatora ŚDM, Jana Pawła II.

XX Światowe Dni Młodzieży pod hasłem „Przybyliśmy oddać Mu pokłon” to wyjątkowe spotkanie, ponieważ po raz pierwszy uczestniczył w nich „nowy” papież – Benedykt XVI. Od 16 sierpnia [2005 roku], za wzorem Trzech Mędrców, tysiące młodych ludzi przybywało do Kolonii „oddać pokłon Dzieciątku” i móc później „wrócić do domu odmienną drogą”, czyli drogą pełną nowej energii do pracy, nauki, do bycia blisko drugiej osoby, gotowi do pogłębiania wiary i życia z pełnią nadziei.

Książka, którą mam przed sobą,...

Patryk Kaczmarek | 2016-11-20