Tokyo Ghoul:re Tom 4

Tłumaczenie: Karolina Dwornik
Cykl: Tokyo Ghoul:re (tom 4)
Wydawnictwo: Waneko
Tōkyō Gūru:re
komiksy
Satis

Jesteśmy osobami, które mszczą się na ghulach. Akcja dzieje się pół roku po operacji „sprzątania aukcji”. Próbując złagodzić piekielne męki, przez które przechodzi Tsukiyama, jego rodzina wraz z Kanae von Rosewaldem zaczyna porywać ludzi na dużą skalę, nazywając to „żniwami”. Jednak kiedy i to nie poprawia stanu jego pana, Kanae postanawia zacząć działać na własną rękę. Pomaga mu w tym...

Jesteśmy osobami, które mszczą się na ghulach.

Jednak kiedy i to nie poprawia stanu jego pana, Kanae postanawia zacząć działać na własną rękę. Pomaga mu w tym fotografka Chie Hori.

W tym samym czasie zarówno Haise, jak i członkowie oddziału Quinx, dostają awans oraz nowy cel, któremu nadano kryptonim „Rose”.

Co się stanie, kiedy dwie strony znające Kena Kanekiego spotkają się ze sobą?

źródło opisu: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=186&tom_id=4

źródło okładki: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=186&tom_id=4

Wkp | 2018-03-06
Przeczytana: 03 maja 2018

JEDNO CIAŁO, DWIE OSOBY

„Tokyo Ghoul:re” to seria, która mam wrażenie, wciąż stara się złapać wiatr w żagle. Po znakomitym pierwszym cyklu opowieści o Kanekim, postawiono kilka intrygujących pytań, ale twórca stara się, jak może, odwlec w czasie ich wyjaśnienie. W czwartym tomie akcja zaczyna się klarować, a kilka rzeczy nabiera wyrazu, ale to przecież dopiero początek opowieści, więc przed czytelnikami jeszcze wiele wrażeń.

Miesiąc po akcji „Sprzątanie Aukcji” inspektorzy spotykają się na wspólnej Wigilii. Niezobowiązujące rozmowy, jedzenie, ubieranie choinki, trochę żartów i anegdot… W trakcie tego wieczoru dochodzi jednak do pewnego znaczącego wydarzenia: ktoś podrzuca Haisemu dwa prezenty. Pierwszym z nich jest jego maska z czasów, kiedy był Kenem Kanekim, drugim książka „Wisielec MacGuffina”, która może mu przynieść upragniony przełom w rozumieniu samego siebie i dwóch osobowości, jakie muszą żyć w jednym ciele.

Całość recenzji na moim blogu:...

Paulina | 2018-05-07
Przeczytana: 04 maja 2018

Po bardzo emocjonującym trzecim tomiku „Tokyo Ghoul:re” przyszedł czas na kolejny. Gdzieś tam głęboko w kościach czułam, że tym razem będzie należał do tych spokojniejszych, bardziej przegadanych… takie momenty również są potrzebne, zważywszy na to, że czekamy na jeden konkretny zwrot akcji, a przy samych walkach raczej do niego nie dojdzie. Sama okładka wskazywała na to, że możemy się spodziewać Tsukiyamy w tej części, a szczerze mówiąc, brakuje mi tego świrniętego ghula. Nie spodziewałam się, że kiedyś do tego dojdzie… i zastanawiałam się, co tym razem autor wykombinował z jego postacią. A więc, co wydarzyło się w czwartej odsłonie mangi?

Minął miesiąc od „Sprzątania Aukcji”. Adrenalina opadła. Czas na przyziemne sprawy! Święta to czas, kiedy atmosfera się rozluźnia, ale kiedy na progu znajduje się tajemniczy prezent, jego zawartość może wzbudzać wspomnienia…
Kilka miesięcy później Tsukiyama wciąż nie otrząsnął się po stracie Kanekiego. Męki, przez które przechodzi, próbuje...

Weronika10 | 2019-02-24
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane