poezja
Adrian

Pomer jest poetą dwóch kultur – polskiej i żydowskiej. Tworzył głównie w okresie dwudziestolecia międzywojennego. W jego utworach znaleźć można echa fascynacji liryką Tuwima. Niniejszy wybór ma przede wszystkim unaocznić jak różnorodna jest to twórczość w zakresie tonacji i tematyki. Wiersze te wciąż oczekują na odkrycie i historycznoliteracką refleksję. Wybór i wstęp Karolina...

Wybór i wstęp Karolina Famulska-Ciesielska. Lublin 2013 Wydawnictwo Ośrodka "Brama Grodzka-Teatr NN". Oprac. graf. Michał Kaczkowski. Seria: Biblioteka Zapomnianych Poetów. 4, pod red. Piotra Mitznera.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!