Angelic Desires

Cykl: Archangel (tom 0.5)
Wydawnictwo: eXtasy Books
Angelic Desires
angielski
Urmurmina

Cadean, a harpy and a bounty hunter for Lucifer, has never failed a mission yet. So when she is sent to capture Appolion, an exiled angel, she has no doubt that she will succeed again. That is until she has him tied to a chair and completely at her mercy. She takes one look at his hard body and decides that this time, she's going to play with her prey before she goes in for the final kill.

źródło opisu: Urmurmina

Beata | 2019-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2019

Opowiadanie z cyklu Archangel. Bohaterem jest Appolion, który spotyka piekielną łowczynię Cadean, harpię, polującą na niego. Poza małą erotyczną przygodą, uzyskuje od niej cenną informację.
Opowiadanie niewiele wnosi do cyklu, ale daje kilka wskazówek dotyczących charakteru Appoliona.