Biały kamyk

Wydawnictwo: Tawa
literatura piękna
Johel

Biały Kamyk to druga powieść Arkadiusza Sanna, tworzona z mozołem przez siedemnaście lat,. Napisana pięknym, jędrnym językiem, który rozwija się i dorasta wraz z głównym bohaterem. Czego w tym utworze nie ma! Upadek krajów totalitarnych, przewroty polityczne i stan wojenny w Polsce, filozofia hinduizmu i epizody z życia w wojsku, okrągły stół i przygraniczny handel, miłość i zdrada, afery gospodarcze, polityczne i bandytyzm.
Biały Kamyk to utwór szczególny, na wskroś oryginalny, gdzie gatunki i rodzaje literackie splatają się ze sobą. Mamy tu dramat i komedię, groteskę i satyrę, esej i reportaż, aforyzmy i czystą lirykę, surrealizm i autentyzm. Słowo – wydaje się sugerować autor – jest źródłem wszelkiego działania i mocy. Od niego zależy właściwie wszystko... także jakość i znaczenie powieści, którą bohater Białego kamyka postanowił napisać i wierzy w to, że jest to dzieło jego życia, rodzaj biblii człowieka poszukującego.

źródło opisu: Wydawnictwo TAWA, 2006

źródło okładki: http://www.tawa.pl/index.php/wydawnictwotawa/proza

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!