Wyspa wtajemniczenia

Cykl: Siódmy zmysł (tom 1)
Wydawnictwo: Arkady
Magdalena

Trzymająca w napięciu zręcznie skonstruowana historia wprowadza czytelnika w niezwykły świat magii, opowiada także o zwykłych ludzkich radościach, zmartwieniach i smutkach. Wielotomowa seria "Siódmy zmysł" to obowiązkowa lektura. Jedenastoletnia Hanka mieszka w sierocińcu Przytulne Domostwo. Podobnie jak zawsze uśmiechnięty dziewięcioletni Sławek i pewny siebie trzynastoletni Rafał. Wszyscy...

Jedenastoletnia Hanka mieszka w sierocińcu Przytulne Domostwo. Podobnie jak zawsze uśmiechnięty dziewięcioletni Sławek i pewny siebie trzynastoletni Rafał. Wszyscy wzajemnie sobie pomagają, starając się przetrwać w nieprzyjaznym świecie. Jednak los upomina się o nich i cała trójka wpada w wir zaskakujących przygód. Na wyspie próby przekonują się, że obdarzeni są siódmym zmysłem i zaczynają uczyć się w szkole magii w Santarenie. Przed nimi otwierają się możliwości, o których nawet nie mogli marzyć. Pomaga im tajemniczy Wron. Każdy z bohaterów jest wyjątkowy, a wszyscy razem tworzą znakomitą drużynę. Łączą ich przyjaźń i poczucie sprawiedliwości, razem starają się zrozumieć inne światy.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: merlin.pl

Amelia | 2017-04-19

Piękna historia o trójce dzieci,jedenastoletniej Hance, dziewięcioletniego Sławka i trzynastoletniego Rafała. Dzieci mieszkają w sierocińcu. W ,,Przytulnym Domostwie" panują ostro reguły.Po wydostaniu się z sierocińca dzieci mają przeróżne przygody. We wszystkich towarzyszy im magiczny dżin. Jednak nie wszystko jest dobrze. Hanka, Sławek i Rafał muszą też brać udział w niebezpiecznych wydarzeniach.
Bardzo podoba mi się ta książka ,ponieważ opowiada o prawdziwej przyjaźni na którą każdy zasługuje.

| 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016

Pierwsze co przychodzi mi na myśl widząc tę książkę bądź słysząc o niej to okropna okładka. Może tylko ja tak uważam, ale dla mnie jest strasznie zaćkana i jest tam wszystko po kolei, jakby ten kto projektował ją nie miał na nią żadnego pomysłu, więc walnął wszystkie możliwe stworzenia fantastyczne. Jeśli chodzi o treść książki, jest super. Książka fantastyczna o dzieciach z magicznymi zdolnościami, żyjącymi w sierocińcu o jakże przyjemnej nazwie, ale na pewno nie atmosferze i warunkach. Kłopoty, magia i tajemnica. Kim jest Pani, dlaczego Hanka jest taka wyjątkowa? Co z tego wszystkiego wyniknie? Jest to powieść godna miejsca koło Harry'ego Pottera. Polecam!