250 ras psów

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
pies, psy, rasy psów,
flora i fauna
Beata-Chiara

Książka "250 ras psów" pomoże Ci okreslić Twoje oczekiwania, porownać je z charakterem i wymaganiami psa, który Ci się podoba, oraz dokonać właściwego wyboru.

źródło opisu: www.multicobooks.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Książeczka która przyda się każdemu miłośnikowi psów. Format kieszonkowy, okładka zabezpieczona dodatkową, foliową nakładką, kartki zszyte- co w przypadku wydań, które zabieramy ze sobą np na wystawę psów, ma niebagatelne znaczenie.
Psy podzielone są wd 10-ciu grupowe FCI, co pomaga znaleźć interesującą nas rasę czy grupę ras bez zaglądania do spisu treści. Opis każdej rasy opatrzony jest zdjęciem psa. Sam opis nie jest może obfity i nie wyczerpuje tematu, nie mniej zawiera to, co jest najistotniejsze żeby zorientować się, czy jest to rasa dla nas. Nie ma tutaj żadnego "łania wody", są za to same konkrety. Dodatkową zaletą książki jest osobą Autorki - niekwestionowanym autorytetu w dziedzinie kynologii (to właśnie ta Pani robiła zdjęcia do "Encyklopedii psów" Hansa Rabera).
Książka, dzięki fachowym opisom i pięknym zdjęciom, a także praktyczne mi wydaniu, broni się sama więc polecać jej nie muszę. Dałam 8 gwiazdek, choć jeśli chodzi o kynologię, mam spore wymagania względem...