rozwiń zwiń

250 ras psów

Okładka książki 250 ras psów
Eva-Maria Krämer Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO flora i fauna
flora i fauna
Oficyna Wydawnicza MULTICO
2008-01-01
2008-01-01
Ludmiła Parynow
pies psy rasy psów

Na półkach: , , , , , ,

Książeczka która przyda się każdemu miłośnikowi psów. Format kieszonkowy, okładka zabezpieczona dodatkową, foliową nakładką, kartki zszyte- co w przypadku wydań, które zabieramy ze sobą np na wystawę psów, ma niebagatelne znaczenie.
Psy podzielone są wd 10-ciu grupowe FCI, co pomaga znaleźć interesującą nas rasę czy grupę ras bez zaglądania do spisu treści. Opis każdej rasy opatrzony jest zdjęciem psa. Sam opis nie jest może obfity i nie wyczerpuje tematu, nie mniej zawiera to, co jest najistotniejsze żeby zorientować się, czy jest to rasa dla nas. Nie ma tutaj żadnego "łania wody", są za to same konkrety. Dodatkową zaletą książki jest osobą Autorki - niekwestionowanym autorytetu w dziedzinie kynologii (to właśnie ta Pani robiła zdjęcia do "Encyklopedii psów" Hansa Rabera).
Książka, dzięki fachowym opisom i pięknym zdjęciom, a także praktyczne mi wydaniu, broni się sama więc polecać jej nie muszę. Dałam 8 gwiazdek, choć jeśli chodzi o kynologię, mam spore wymagania względem lektur, a etap doboru odpowiednich ras przerabiałem dawno temu. Nie mniej mam tę książkę w swojej bibliotece i nie zamierzam się z nią rozstawać z powodu opisów tych niekoniecznie najczęściej spotykanych ras psów. Opisy są wystarczające- osoba wstępnie zainteresowana będzie mogła szukać bardziej szczegółowej literatury czy wiadomości w innej formie. Polecam ze względu na opisane wcześniej atuty, będzie też dobrym przewodnikiem np. na wystawie psów że względu na niewielki rozmiar i solidne wykonanie.

Dodaj cytat z książki 250 ras psów