Gra na giełdzie. Powodzenie i ryzyko

Wydawnictwo: Rubikon
biznes, finanse

ELEMENTARz GRY NA GIEłDzIE. z broszury tej dowiesz się m.in. co to jest: papier wartościowy, akcja, obligacja, rynek papieroacute,w wartościowych, giełda, dom maklerski, zlecenie giełdowe, stopa zysku, analiza techniczna, analiza fundamentalna, kanał kursu, średnia krocząca, pokrycie, stopa dywidendy, wskaźnik płynności, wskaźnik zadłużenia, wskaźnik zyskowności, wskaźnik sprawności działania. nbsp, Gra na giełdzie. Powodzenie i ryzyko. Są to dwa nierozłączne atrybuty giełdy. Żeby ktoś moacute,gł wygrać, ktoś inny musi przegrać. Jak to się dzieje, że dotychczas jest więcej wygranycha Składa się na to kilka przyczyn: niedoszacowanie akcji na rynku pierwotnym, przewartościowanie akcji na rynku wtoacute,rnym (giełda), wzrost wartości firm. nbsp, W przypadku niedoszacowania akcji koszt ponosi całe społeczeństwo. W przypadku przeszacowania akcji zapłacą gracze giełdowi. Chodzi o to Czytelniku, abyś nie był w tej grupie graczy, ktoacute,ra poniesie straty w przypadku tzw. korekty technicznej cen akcji, bessy lub krachu na giełdzie. Aby tego uniknąć trzeba zdobyć przynajmnijej elementarną wiedzę o papierach wartościowych i ich rynku. Dlatego polecamy Ci tę książeczkę. nbsp, SPIS TREśCI nbsp, I. Papiery wartościowe II. Rynek papieroacute,w wartościowych III. Efektywność i ryzyko lokat finansowych IV. Analiza efektywności i ryzyka lokat finansowych