8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Joe Golem - Occult Detective
komiksy
angielski

Forty years after disaster left Lower Manhattan submerged in thirty feet of water, children have begun disappearing below the surface. In this new series, Joe Golem hunts the terrifying creature that has been pulling children into the depths of the canals.

Tie-in to illustrated novel Joe Golem and the Drowning City!

źródło opisu: google

źródło okładki: google

| 2016-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2016

„Joe Golem - Occult Detective” to pięcioczęściowa seria o pewnym detektywie. Pierwszą część przeczytałem z zainteresowaniem i przyznam szczerze, że mnie ta historia bardzo wciągnęła. Pierwszy zeszyt może nie jest zbyt długi i odsłania niewiele faktów ale i tak jest ich na tyle dużo, że sięgnę po kolejny tom z dużym zainteresowaniem. Christopher Golden i Mike Mignola stworzyli ciekawy scenariusz a panowie Patric Reynolds i Dave Stewart zadbali o odpowiedni rysunkowy klimat całej opowieści. Rysunki są świetnie stylizowane na lata 60/70 i klimatyczne z dużą przewagą kolorów szarości co nadaje opowieści bardzo mroczny, ponury i posępny klimat. Spokojnie można tę serię polecić fanom „Z archiwum X” czy „Supernatural”.
U mnie mocna 8.