English Matters, 57/2016 (marzec/kwiecień)

Seria: English Matters

• Consumerism on a Leash

Culture
• Forever in Vogue
• Political Vertigo
• What Do They Do Better?
What Do They Do Worse?

Ed Sheeran

źródło opisu: http://em.colorfulmedia.pl/sub,pl,themenliste.html

źródło okładki: http://em.colorfulmedia.pl/sub,pl,themenliste.html

• Inwigilacja
  • Książka. Najpotężniejszy przedmiot naszych czasów zbadany od deski do deski
  • Listy do pałacu
  • Chłopiec na szczycie góry
Inwigilacja
Remigiusz Mróz

8,16 (351 ocen i opinii)
Książka. Najpotężniejszy przedmiot naszych czasów zbadany od deski do deski
Keith Houston

8 (7 ocen i opinii)
Listy do pałacu
Jorge Díaz

8,18 (17 ocen i opinii)
Życie po duńsku. Rok w najszczęśliwszym kraju na świecie
Helen Russell

Chłopiec na szczycie góry
John Boyne

7,1 (20 ocen i opinii)
Meggie | 2016-03-06

Kolejny numer magazynu do nauki języka angielskiego English Matters już trafił do mnie. Za każdym razem jego zawartość jest dla mnie niespodzianką i kopalnią nowych słówek i zwrotów. Czas wiec na przegląd najciekawszych moim zdaniem artykułów zawartych w numerze 57/2016.

W dziale This and That znajduje się jak zawsze nieco ciekawostek z różnych dziedzin. Tym razem miedzy innymi coś dla fanów motoryzacji.

Artykuł „Sugar – the Bittersweet Truth” z działu People and Lifestyle porusza z pozoru dobrze znaną tematykę, ale bardzo istotną. Cukier spożywany jest przez każdego w różnych produktach i często też niestety w nadmiarze. Może mieć to zgubne skutki i w konsekwencji prowadzić do wielu poważnych chorób, z którymi zmaga się coraz więcej osób. Efektem spożywania dużych ilości cukru może być cukrzyca, otyłość, czy też choroby serca. Jak temu zapobiec? O tym między innymi przeczytacie w tym artykule.

W dziale Culture i artykule „Forever in Vogue” znajdziecie szereg informacji na temat...

Dziś mam dla Was recenzję najnowszego magazynu English Matters obowiązującego miesiące marzec i kwiecień. No to przekonajmy się co znajdziemy w tym numerze! :)

Na początek This and That, a tam między innymi o żółwiach, które... no cóż dożyły sędziwego wieku, ale też o autopilotach, które rozwijają się co raz bardziej i może już wkrótce nie będą potrzebni kierowcy? ;) Czekają tu na Was jeszcze dwa krótkie teksty, jeśli chcecie przekonać się o czym to zapraszam do lektury English Matters. ;) Dalej People and Lifestyle. Ed Sheeran - chyba każdemu jest znane to nazwisko. Ostatnio artysta stał się bardzo popularny i w 57. numerze znajdziemy artykuł właśnie o nim. Następnie o cukrze, taka mała przestroga i wywiad z bloggerem Courtney'em Carverem na temat... konsumpcji, wydawania, kupowania. I przychodzimy do Culture: o magazynie Vogue, "Polityczny zawrót głowy", oraz o singapurskich studentach. W Language bardzo fajny artykuł z pięćdziesięcioma wskazówkami, jak lepiej mówić po...

fadetoblack | 2016-04-14
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam