Mam przyjaciela pilota

Tłumaczenie: Bolesław Ludwiczak
Seria: Mądra Mysz. Zawody
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ich hab einen Freund, der ist Pilot

W jaki sposób tyle bagaży w odpowiednim czasie trafia na pokład samolotu? Jak zapewnić, by z jednego pasa nie startowały jednocześnie dwa samoloty? Jak wygląda kuchnia w samolocie? To wszytsko wie Stefan. Lata wielkimi odrzutowcami jako pilot. Dokładnie zna wszystkie przełączniki i gałki, a poza tym potrafi o wszystkim, co się dzieje na lotnisku, opowiedzieć dzieciom.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/

Ida | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

malewielkieksiazki.blogspot.com

Na lotnisku było już prawdopodobnie co drugie dziecko w Polsce. Od kilku lat, podróże samolotem stały się nie tylko popularne, ale przede wszystkim znacznie bardziej dostępne dla przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Wystarczy spojrzeć na mapy online, gdzie można podglądać loty samolotów pasażerskich. Prawdziwe zagęszczenie na niebie. Dobrze, że jeszcze nie tworzą się długie powietrzne korki :)
Tak czy inaczej, wizyta na lotnisku, samolot, załoga i sam lot nie jest już tak niesamowitą tajemnicą, jak na przykład dwadzieścia lat temu.

W tej książeczce poznamy jednak nie tylko wszystkie praktyczne aspekty podróży samolotem, które znamy z własnego doświadczenia, ale i to, czego prawdopodobnie nigdy nie będziemy mieli okazji poznać osobiście. Bowiem oprócz hali odpraw, taśm, z których odbieramy walizki, zajrzymy na przykład do sortowni bagażu. Dowiemy się, jak nazywa się paliwo lotnicze, w jaki sposób przygotowuje się i przechowuje posiłki dla...

kejt | 2016-04-06

Książeczka w ciekawy sposób przybliża dzieciom funkcjonowanie lotniska. Mojego 5 letniego syna bardzo zainteresowała! polecam

motRus | 2015-09-18
Przeczytana: 2011 rok

Sympatyczna książeczka nie tylko dla najmłodszych czytelników, ale i dla tych "większych" pasjonatów lotnictwa. Piękne ilustracje wprawiają w zachwyt :-)