Mam przyjaciela pilota

Okładka książki Mam przyjaciela pilota Ralf Butschkow
Okładka książki Mam przyjaciela pilota
Ralf Butschkow Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Mądra Mysz (tom 7) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
2008-01-01
2008-01-01
24 min.
Bolesław Ludwiczak
pilot samolot podróż lot literatura dziecięca dla dzieci mądra mysz

2081

Bardzo mądra seria.
Wraz z dziećmi można się wiele dowiedzieć.

Bardzo mądra seria.
Wraz z dziećmi można się wiele dowiedzieć.

Wycieczka po lotnisku i jego zakamarkach oraz samolocie pomiędzy lotami. Sama bym się na taka wybrała.

malewielkieksiazki.blogspot.com

Na lotnisku było już prawdopodobnie co drugie dziecko w Polsce. Od kilku lat, podróże samolotem stały się nie tylko popularne, ale przede wszystkim znacznie bardziej dostępne dla przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Wystarczy spojrzeć na mapy online, gdzie można podglądać loty samolotów pasażerskich. Prawdziwe zagęszczenie na niebie. Dobrze, że jeszcze nie tworzą się długie powietrzne korki :)
Tak czy inaczej, wizyta na lotnisku, samolot, załoga i sam lot nie jest już tak niesamowitą tajemnicą, jak na przykład dwadzieścia lat temu.

W tej książeczce poznamy jednak nie tylko wszystkie praktyczne aspekty podróży samolotem, które znamy z własnego doświadczenia, ale i to, czego prawdopodobnie nigdy nie będziemy mieli okazji poznać osobiście. Bowiem oprócz hali odpraw, taśm, z których odbieramy walizki, zajrzymy na przykład do sortowni bagażu. Dowiemy się, jak nazywa się paliwo lotnicze, w jaki sposób przygotowuje się i przechowuje posiłki dla pasażerów. Co dzieje się w samolocie, kiedy tylko opuszczą go pasażerowie po wylądowaniu na lotnisku. Oczywiście nie zabraknie wizyty w kokpicie i niespodzianka - odwiedzimy również wieżę kontrolną.
Dużo informacji, fachowego słownictwa. A kapitan Stefan, oprowadza i opowiada w interesujący sposób.

Książeczka na pewno dla starszych przedszkolaków, bo młodsze nie pojmą całego zakresu wiedzy i słownictwa, ale dla nich znajdziemy kilka innych, łatwiejszych "lotniczych książeczek".

malewielkieksiazki.blogspot.com

Książeczka w ciekawy sposób przybliża dzieciom funkcjonowanie lotniska. Mojego 5 letniego syna bardzo zainteresowała! polecam

Sympatyczna książeczka nie tylko dla najmłodszych czytelników, ale i dla tych "większych" pasjonatów lotnictwa. Piękne ilustracje wprawiają w zachwyt :-)

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • 2017
  • 1d) dla dzieci- opowiadania
  • Mądra Mysz
  • 1b) Seria: Mądra Mysz- Mam przyjaciela

Dodaj cytat z książki Mam przyjaciela pilota